SUV-chodci

„Vypouštěči pneumatik“ u SUV opět řádili v ČR. The Tyre Extinguishers nechávali za oknem vzkaz

Autor: Radim Plachý - Zdroj: twitter.com - Foto: IIHS - 15. 2. 2023


Boj proti SUV je všudypřítomný. Bojují proti nim nejen města, ale i Evropská unie anebo různé spolky. Jedním z těch největších je ekologická skupina The Tyre Extinguishers, která SUVéčkům vypouštějí pneumatiky. Její působení před pár dny opět zasáhlo i Českou republiku.

V minulém týdnu se skupina „vypouštěčů pneumatik“ ukázala v pražských Dejvicích (poprvé se v ČR objevili loni na podzim, tenkrát v Brně), kde vypustila pneumatiky u SUV. Těm autům, u kterých se tak stalo, zůstal za stěračem pozdrav, který jim vysvětluje, oč jde. Ten se objevil na twitteru.

Aktivisté v něm vysvětlují, proč to dělají, ohánějí se tím, že lidstvo rozhodně nepotřebuje stále větší auta a auta s pohonem všech čtyř kol. Ta jsou totiž prý „katastrofou pro klima“, stojí doslova v dopise. Pokračuje to například tím, že „za posledních 10 let jsou druhým největším viníkem nárůstu emisí oxidu uhličitého“. Celý dopis, který dostala SUV za okno, si můžete přečíst tady:

Vypuštěním pneumatik se ovšem tato aktivistická skupina dopouští přestupku proti občanskému soužití. Za ten však hrozí maximálně pokuta do 10 tisíc korun. Pokud by však pneumatiky prořezávali nebo jinak ničili a škoda by přesáhla 10 tisíc korun. už by se mohlo jednat o trestný čin poškození cizí věci, za který hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru