abt-volkswagen-e-transporter-zeneva-2019

Vypadá běžně, ale není. ABT upravil Volkswagen T6, teď jezdí na elektřinu

Autor: Pavel Srp - 15. 2. 2019


Dnešní doba tlačí výrobce k elektrifikovaným anebo rovnou elektrickým autům. Začínají se objevovat v nabídce čím dál více výrobců, ale zaměřují se na ně už i úpravci. Svůj nejnovější počin představil Abt Sportsline, který z běžného naftového Volkswagenu T6 udělal elektromobil. Seznamte se s autem, které se jmenuje Abt e-Transporter.

Na první pohled sice poznáte, že to není sériový Volkswagen T6 – model Transporter – protože si všimnete decentního bodykitu, černozelených polepů karoserie či jiných, větších 20palcových kol. Auto také díky novým pružinám sedí níže u země. To, že tu není původní motor s vnitřním spalováním, však nepoznáte.

Německý úpravce představí tuto svoji elektrickou kreaci už zanedlouho na ženevském autosalonu. O pohon se bude starat elektromotor s výkonem 82 kW/110 koní a s točivým momentem 200 Nm. To není úplně moc… Energie bude uložena buď v baterii s kapacitou 37,3 kWh, což znamená dojezd 208 kilometrů, nebo ve těchto bateriích s celkovou kapacitou 74,6 kWh, díky čemuž dojezd vzroste na 400 kilometrů.

Mimochodem není to poprvé, co Abt představuje přestavbu na elektrický pohon. Už před několika měsíci elektrifikoval Audi RS 6 Avant.

ABT poladil Audi RS 6. Tentokrát ale vsadil na hybridní pohon

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru