ABT poladil Audi RS 6. Tentokrát ale vsadil na hybridní pohon

Autor: Anina Russová - 8. 7. 2018


Německou tuningovou společnost ABT Sportsline vám asi nijak zvlášť představovat nemusíme. Jejich práce se specializuje na auta koncernu VW, přičemž nejraději se jim pracuje s vozy značky Audi.

Právě na této značce totiž nejčastěji předvádí své dovednosti, které se netýkají jen úpravy výkonu a techniky, ale i designu. Tentokrát ale překonali sami sebe. Rozhodli se z Audi RS 6 udělat hybridní prototyp. A dopadlo to na výbornou!

Jde o velkou přestavbu, jejíž srdce, a to doslova, je přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů, který po první úpravě disponuje výkonem 730 koní. Ačkoliv by to v běžném světě mělo stačit, ve světě ABTu je to stále málo. U zadní nápravy je proto navíc elektromotor, který nabízí dalších 290 koní. Celkem se tedy úpravce dostal na dosti šílených 1020 koní výkonu a mamutích 1291 Nm točivého momentu. Celý systém je ovšem nastavený tak, že elektromotor nepracuje pořád. Řidič ho může aktivovat stiskem tlačítka umístěného na volantu.

Tímto naladěním se původně manažerský výkonný kombík dostal do světa super aut. Nevěříte? Pak vás přesvědčí třeba hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h, která je 3,3 sekundy. Maximální rychlost se pak zastaví na 320 km/h. Pokud jste ale právě zatoužili po takové jedinečné Audi, asi vás nepotěšíme. ABT toto představil jen jako koncept a zatím se k případné nabídce takové úpravy nevyjádřil.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru