VW Polo (6N) dostalo zběsilý swap motoru z motorky – foto + video

Autor: Jan Karlík - 14. 8. 2014


Pokud to s tuningem myslíte opravdu vážně, poměrně často se dostanete do situace, že automobilka v dané modelové řadě nenabízí žádný motor s potenciálem pro další (rozumějte větší) úpravu. V tu chvíli se porozhlídnete někde jinde… A nebo pokud jste opravdu zarytým fanouškem, například modelu Volkswagen Polo, přemýšlíte o úpravě, která se nazývá swap engine. Tedy opět poměrně častý jev, dobře proveditelný zejméná u koncernové techniky, která nabízí nespočet motorů použitelných a ještě s poměrně lehce proveditelnou úpravou. Silnici tak křižuje několik vozů Volkswagen Polo například s motorem 1.8T (110, 132, 154 a nebo rovnou 165 kW z vozu Audi TT). Osobně znám a jezdil jsem s Fabií s tímto motorem a není to vůbec špatné!

Na videu se však můžete podívat na poněkud méně obvyklý jev. Polo 6N dostává do vínku motor ze supersportovní motorky Suzuki GSX-R1000. Tento dokonale bláznivý nápad vznikl a byl relizován v hlavách holandských tunerů a v jejich garážích. Automobil byl kompletně snížen a rozšířen, tak přeci začíná každý pořádný tuning, a všechny podvozkové komponenty byly vyměněny. V místě, kde se za normálních okolností nachází zadní sedačky a zavazadlový prostor, byla navařena klec, která je zde primárně pro usazení motoru! Ten zaujal místo na zadní nápravě, kterou, jak můžete vidět, také pohání. Z Pola se tak stává uřvaná a přetáčivá bestie. Z interiéru kromě zadních sedadel zmizely další podstatné věci a už jen samotný motor posouvá hmotnost oproti tomu původnímu dolů. Není nám bohužel známo, jestli se motor dočkal dalších výkonostních úprav, nicméně i kdyby se jednalo o sériových 165 koní, patrně to bude s takto lehkým Polem dělat divy.

Motor se nachází několik desítek centimetrů od řidičovy hlavy, a tak si můžete všimnout, že základní pomůckou, která je nutná pro řízení takto upraveného Pola, se stávají Otíkova traktoristická sluchátka :-) Automobil dostává samozřejmě i další tuningové doplňky, ale ty jsou spolu s krásnou oranžovou metalízou naprosto podružné.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru