Všechny složky IZS měly na dálnici D1 pohotovost. Kvůli mlze a nesprávné jízdě v pruzích bouralo 14 aut

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  13. 4. 2023


Někdy to vypadá, že jsou některé silnice prokleté. Často si to říkáme na pražském okruhu kolem Ořechu, kde snad není den, aby tam nebyla kolona. Někdy jen v důsledku hustého provozu, jindy kvůli nehodám. Podobně to často vypadá na dálnici D1, kde bohužel někdy dochází k opravdu velkým a vážným nehodám. Přesně k několika takovým došlo v úterý ráno hned na třech místech dálnice. Konkrétně před Klimkovickým tunelem na 342. kilometru ve směru od Olomouce na Ostravu a dále na Polsko. Nakonec policisté, hasiči a záchranáři zasahovali u čtyř dopravních nehod, ve kterých skončilo 14 aut a sedm zraněných.

Nejhorší byly dvě nehody, v rámci kterých bylo zničeno sedm aut. „Vše začalo, když řidička (ročník 1970) Audi narazila do kamionu, za kterým původně jela. Kamion jel pomalu, protože se před Klimkovickým tunelem vzhledem k situaci v provozu utvořily v obou jízdních pruzích pomalu jedoucí kolony vozidel. Řidička posléze narazila i do Škody Octavia. Její vůz byl následně odhozen zpět na kamion a octavia zůstala převrácená na střeše. V tomto momentu první nehody se do děje dostává Škoda Superb, kdy následuje srážka s již havarovanými vozidly a postupné odhození na další 3 vozidla a jejich poškození. Policisté předali zdravotníkům sedm zraněných osob. Vyjma řidičky vozidla Audi, která byla převezena do nemocnice, byl výsledek provedené dechové zkoušky u řidičů a řidiček negativní,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Soňa Štětínská.

Přečtěte si také:  Pozor na jízdu v zúženém pruhu. Ne všechna auta do něj kvůli šířce smí a ta příliš široká může čekat pokuta

K další nehodě, tentokrát s účastí tří aut došlo jen pár desítek metrů před výše popsanou hromadnou srážkou. A naopak pár desítek metrů za ní došlo k poslední nehodě, ve které zůstaly čtyři auta.

Policisté jednotlivé střety ještě vyšetřují, ale jako nejpravděpodobnějším viníkem se zdá být nesprávná jízda v jízdních pruzích a nepřizpůsobení rychlosti jízdy situaci v silničním provozu. „Je otázkou, jakou roli sehrála mlha, která ráno byla u dálnice opravdu hustá. Proto opětovně upozorňujeme řidiče právě na situace, kdy panují nepříznivé povětrnostní podmínky – ať mlha, hustý déšť či obecně snížená viditelnost za svítání či soumraku, aby tomu přizpůsobili rychlost jízdy. Současně je potřeba se maximálně věnovat situaci v silničním provozu,“ dodala Soňa Štětínská.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *