Vozy Mazda3 dorazily do Frankfurtu, cíle Mazda Route3

Autor: Pavel Srp - 7. 9. 2013


Neobvyklý maratón z Hirošimy do Frankfurtu je u konce: po ujetí 15 000 km dnes konvoj vozů Mazda3 protnul pomyslnou cílovou pásku v evropském a vývojovém středisku Mazdy v Oberuselu u Frankfurtu nad Mohanem – přesně na čas. Tyto nové kompaktní modely, jejichž design je stejně inovativní jako jejich technika, přečkaly celou expedici bez nejmenší újmy a znovu tak potvrdily tradiční spolehlivost automobilů značky Mazda. Čtyři z osmi vozů, které se expedice zúčastnily, budou k vidění na letošním autosalonu IAA ve Frankfurtu.

Díry v silnici je nezastavily. Kameny o velikosti fotbalových míčů je nezastavily. Nezastavily je převrácené kamiony, stáda dobytka ani staveniště silnic, kterými bylo nutné projet. Jediná věc, která mohla zpozdit dva ze skupiny osmi nových vozů Mazda3 byla byrokracie na běloruských hranicích. Pokud jsme se nejvíce obávali rozbitých silnic na začátku této cesty, byl náš odhad špatný. Dva vozy nyní stále čekají na povolení přejet hranice do evropské unie a snad je brzy dostanou.

Pevninská část Mazda Route3 začala 3. srpna po vylodění ve Vladivostoku. Účastníci po cestě projeli dva kontinenty, devět časových pásem a na třicet velkoměst.

Během expedice mohli účastnici vidět jezero Bajkal, pohoří Altaj nebo ledové jeskyně v Kunguru. Stanuli na hranici mezi Asií a Evropou a několikrát je po cestě provázeli místní příznivci značky Mazda. Během závěrečné etapy navštívili čtyři významné evropské metropole – Moskvu, Minsk, Varšavu a Berlín. Všude, kam přijela, se kolona vozů Mazda3 setkávala s milými úsměvy, máváním, přátelskou zvídavostí a někdy i potleskem. Bez ohledu na všechny píchlé pneumatiky a další těžkosti – jinak téměř bezchybná radost z jízdy a milé reakce udržovaly ve všech týmech Mazda Route3 skvělou náladu.

„Úžasné dobrodružství! Kdybych měl vybrat nejpůsobivější aspekt, byla by to interakce – s místními lidmi, s účastníky Mazda Route3, s podpůrným týmem a samozřejmě také s auty,“ řekl organizátor Sascha Postner, který výpravu doprovázel celou cestu z Vladivostoku až do Frankfurtu. „Nové Mazdy3 se tak nádherně řídily, a přitom byly tak robustní a spolehlivé. Poradily si se vším, co před ně Eurasie postavila.“

Mazda bude na IAA vystavovat čtyři z účastnických automobilů Mazda3 – jeden na své expozici B12 v hale č. 9 a tři další na venkovní ploše.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru