nohy_na_palubni-desce

Vidíme to často. Spolujezdci, tedy častěji spíše spolujezdkyně mají při jízdě v autě nohy opřené o palubní desku. Neuvědomují si, že při nehodě by se jim mohlo stát mnoho vážných zranění.

Asi dokážu pochopit, že si při dlouhé cestě chtějí spolujezdci ulevit, ale naprosto jistě je lepší poprosit řidiče, aby zastavil a oni se mohli projít. Při jízdě ale není dobré dávat nohy na palubní desku, protože pokud by došlo k nehodě, mohl by je airbag také hodně rychle rozlámat. Jednu takovou nehodu jsme vám už ukazovali a tehdy ještě airbagem vymrštěná noha způsobila ženě i další zranění na těle a v obličeji.

akových nehod se ale stalo mnohem více a ne vždy skončily “jen” takovými zranění. Je známý i případ, kdy airbag po nárazu vymrštil ženě nohu přímo proti tělu, ta polámala žebra a poškodila i srdce. Následkem toho bohužel žena zemřela. Pokud by nohy na palubní desce neměla, pravděpodobně by se jí nestalo nic vážného.

Pokud si sednete tak, abyste měli nohy na palubní desce, váš posed celkově nebude úplně bezpečný a při ostrém brzdění byste se mohli i z pásů vysmeknout a způsobit si třeba zranění pánve.

Ve videích se můžete podívat na to, co se stane například jen při samotném vystřelení airbagu, to k tomu není náraz. To ale uvidíme v druhém videu i ve třetím videu. Ještě pořád tak budete jezdit…? A pokud to vaši spolujezdci dělají, zkuste jim vysvětlit, že to rozhodně není dobrý nápad!