Automobilka Volvo odhaluje speciální verzi D5 Twin Engine Special Edition svého nejlépe prodávaného plug-in hybridu V60, původně s naftovým motorem D6. Smyslem představení nové motorizace je zaujmout plug-in hybridními řešeními společnosti Volvo Cars širší okruh zájemců.

„S uvedením Volva V60 D6 Plug-in Hybrid (Twin Engine) jsme se v roce 2012 stali prvním výrobcem automobilů, který vyvinul a vyrobil plug-in hybridní agregát využívající naftový motor. Od té doby stále pracujeme na dalším vylepšení našeho inovativního pojetí elektrifikace a hybridního pohonu – dokladem je například zbrusu nové Volvo XC90 T8 Twin Engine, které právě vstupuje do fáze sériové výroby. S uvedením varianty V60 D5 Twin Engine Special Edition rozšiřujeme naši nabídku produktové řady Twin Engine,“ říká Thomas Müller, viceprezident oddělení vývoje elektrických a elektronických systémů ve společnosti Volvo Car Group.

Model V60 D5 Twin Engine bude vybaven spalovacím motorem o výkonu 120 kW a elektromotorem s výkonem 50 kW, který bude napájen akumulátorem li-on s kapacitou 11,2 kWh, což je prověřená kombinace využívaná již u varianty V60 D6 Plug-in Hybrid (Twin Engine). Při vzájemné spolupráci naftového agregátu a elektromotoru bude vůz dosahovat maximálního výkonu 230 koní.

„Speciální edici motorizace V60 D5 Twin Engine jsme se rozhodli uvést, abychom oslavili rostoucí úspěch a pokračující rozšiřování naší nabídky plug-in hybridních pohonů, jehož důsledkem je mimo jiné i vytvoření samostatné produktové řady Twin Engine. Díky našemu neustálému vývoji těchto technologií jsme jednou z několika málo automobilek, které zákazníkům umožňují vychutnat si skutečně nekompromisní jízdní zážitek, při němž jdou ruku v ruce výhody čistě elektrického pohonu s vysokým výkonem a vynikající úsporou paliva,“ dodává Thomas Müller.

Výše uvedená speciální edice bude dostupná v bílém provedení Crystal White s 19″ koly a dekorativními prvky exteriéru v leskle černém provedení. S těmito prvky bude sladěn i design interiéru s černým polstrováním stropu a černým dekorativním obložením interiéru v provedení Piano Black. Volvo V60 D5 Twin Engine Special Edition bude dále vybaveno unikátními sedadly Sport s čalouněním ve světlém provedení Blond, které bude ozdobně prošíváno stejně, jako je tomu u edic Volvo Ocean Race.

Přečtěte si také:  Nový Mercedes-AMG C 63 bude mít sice čtyřválec, ale má být výkonnější a rychlejší než teď

Přestože bude v rámci této speciální edice vyrobeno pouhých 500 kusů, zájemci o tento vůz nemusejí propadat panice, protože koncem letošního jara půjde do prodeje dostupnější běžná verze Volva V60 D5 Twin Engine.

1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments