New_Volvo_S60_Polestar_Engineered

Volvo a Polestar představí výkonné vozy Polestar Engineered s elektrifikovaným pohonem

Autor: Tisková zpráva -   13. 6. 2018


Automobilka Volvo Cars uvede na trh novou nabídku vysoce výkonných modelových variant Polestar Engineered s elektrifikovaným pohonem, které byly vyvinuty speciálně pro plug-in hybridní motorizace T8 Twin Engine nové řady 60.
Oznámení o nové produktové nabídce přichází týden před uvedením nového prémiového sportovního sedanu Volvo S60 v rámci slavnostního zahájení provozu v první americké továrně švédské automobilky, která byla postavena v Charlestonu v Jižní Karolíně. Nově otevřený závod bude zatím jediným místem, kde se bude vyrábět nové Volvo S60, které se stane vůbec prvním modelem Volvo vyráběným ve Spojených státech amerických.

Produktovou řadu Polestar Engineered vyvinutou značkou Polestar, která představuje divizi společnosti Volvo Cars zaměřující se na výrobu vysoce výkonných elektrických vozů, budou tvořit kompletní automobily postavené s využitím konstruktérských řešení společnosti Polestar vztahujících se na kola, brzdy, odpružení a řídicí jednotku motoru. Popisovaná nabídka odráží závazek společností Volvo Cars a Polestar k elektrifikaci.

„Elektrické automobily jsou naší budoucností,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel ve společnosti Volvo Cars. „Dneškem začíná nová éra elektrifikovaných modelů Volvo disponujících mimořádným výkonem, který dostaly do vínku díky konstruktérským schopnostem společnosti Polestar. Uvedená strategie je pevně zakořeněna v naší sdílené víře v elektrickou budoucnost automobilového průmyslu.“

Modelová varianta Polestar Engineered si odbude svůj debut v novém prémiovém sportovním sedanu Volvo S60, který bude již brzy představen veřejnosti. Nová úroveň výbavy bude dostupná exkluzivně pouze pro nejvyšší motorizaci T8 Twin Engine a v nabídkové hierarchii bude stát nad variantou Volvo R-Design.

Varianta Polestar Engineered bude od příštího roku dostupná také pro nové kombi Volvo V60 a nové SUV Volvo XC60, přičemž bude v omezeném počtu k dostání u autorizovaných dealerů Volvo a prostřednictvím programu Care by Volvo (v ČR bude dostupný později), v rámci něhož mohou zákazníci získat vůz společně s prémiovými službami na základě měsíčního předplatného.

Nová lehká kola zaujmou svým otevřeným designem, díky němuž jsou vidět atraktivní brzdové třmeny lakované ve zlatém odstínu. Ten představuje nový rozpoznávací znak komponentů Polestar. Výbavu Polestar Engineered ve vozech Volvo definují také černě chromované koncovky výfuku a zlaté bezpečnostní pásy sedadel.

Přečtěte si také:  Nové BMW M2 představeno. Může mít manuál, má pohon zadních kol a 460 koní

Brzdové třmeny Brembo Monoblock jsou odlity jako jeden celek a optimalizovány pro zajištění vyšší tuhosti. Brzdové destičky se mohou pochlubit vyšší tolerancí vůči teplu, zatímco brzdové kotouče v drážkovaném provedení přispívají k ještě efektivnějšímu odvodu tepla.

Součástí víceprvkového předního i zadního zavěšení jsou prémiové tlumiče Öhlins s technologií Dual-flow Valve, díky níž mohou mít pružiny a tlumiče tužší charakteristiku, aniž by docházelo ke kompromisům na jízdním komfortu posádky. Do výbavy patří také rozpěrná tyč a nastavitelné tlumiče, které najdete i u vysoce výkonného plug-in hybridního modelu Polestar 1.

Díky perfektnímu vyladění řídicí jednotky motoru se kombinovaný výkon nového elektrifikovaného Volva S60 T8 Twin Engine zvýšil až na 415 koní (údaje pro severoamerický trh) a je doprovázen max. točivým momentem 670 Nm (standardní varianta T8 Twin Engine nabízí kombinovaný výkon 400 koní a max. točivý moment 640 Nm. Softwarové aktualizace stojí také za zlepšením spotřeby paliva, za z hlediska emisí neutrálním výkonem a za vyladěním vzorce řazení automatické převodovky.

„Nové Volvo S60 T8 Polestar Engineered je elektrifikovaným modelem, který nabízí přesně to, co chcete,“ prohlásil senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars Henrik Green. „Veškeré jeho komponenty byly jemně vyladěny, aby vzájemně spolupracovaly a poskytly řidiči vzrušující jízdní zážitek v citlivě reagujícím voze.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *