Volkswagen Transporter T6 nejspíš v roce 2015

Autor: Anina Russová - 8. 4. 2013


Volkswagen Transporter se těší neutuchající oblibě, ale jeho poslední verze s označením T5 je už všem dobře známá.. Na svět přišla v roce 2003, v roce 2009 prošla malým faceliftem a tehdy to byla u Volkswagenu taková malá revoluce, protože to bylo to poprvé, kdy dodávka dostala stejný vzhled jako vlajková loď automobilky, model Passat. A byl to velice úspěšný krok, protože u zákazníků mělo toto provedení nesmírný úspěch. Jako dalším uspěšným rozhodnutím se ukázala být zástavba dvouspojkové převodovky DSG. Díky tomu už se typu T5 opravdu nedá říkat dodávka. :)

A nyní se – podle německého časopisu AutoBild – chystá nový model, který ponese označení T6 a své zákazníky bude hledat prý již od roku 2015. I nadále by měl být typ T6 hodně ovlivněn současnou modelovou řadou automobilky Volkswagen, o čemž svědčí i nedávno představený koncept e-Co-Motion, z jehož designu by měl Transporter T6 vycházet. Nepřipomíná vám ten koncept tak trochu Golf sedmé generace? :)

Co se nakonec bude ukrývat pod kapotou je sice zatím velkou neznámou, ale tipovat určitě můžeme. A jak tak znám politiku automobilky Volkswagen, řekla bych, že nebudeme od pravdy daleko. Prosakují informace, že nejsilnější benzínový motor v nabídce bude přeplňovaný dvoulitr o výkonu 224 koní a naftovým vrcholem by měla být šestiválcová motorizace o výkonu až 230 koní! S největší pravděpodobností nebude chybět možnost připlatit si za automatickou převodovku DSG a nebo třeba za pohon všech kol 4Motion. Vzhledem k tomu, kam Evropská Unie tlačí výrobu nových vozů, bude nový Transporter T6 dosahovat skvělých emisních hodnot.

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru