Volkswagen Tiguan míří na Rallye Dakar 2017 jako doprovodný vůz + video

Autor: Tisková zpráva - 12. 12. 2016


Tým BARTH Racing, podporovaný značkou Volkswagen, představil svým fanouškům, sponzorům a partnerům koncem listopadu na Dakar party všechny své členy i techniku, s níž se 2. ledna postaví na start Rallye Dakar 2017, nejnáročnější motoristické soutěže světa. Jako doprovodný vůz byl pro letošní ročník vybrán nový Volkswagen Tiguan, za jehož volant usedne Vlasta Korec, reportér Rádia Impuls, a Miroslav Vraný, mediální manažer týmu BARTH Racing. V asistenčním voze pojede také freestyle motokrosař Libor Podmol.

„Rallye Dakar je proslulá drsnými podmínkami, které nekompromisně odhalí každé slabé místo účastníků i jejich vozidel,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Jsme proto nadšeni, že si zkušený pardubický tým BARTH Racing zvolil jako doprovodné vozidlo pro nejnáročnější rallye na světě novou generaci našeho úspěšného modelu Tiguan. Stejně jako tým BARTH Racing jsem přesvědčen o tom, že robustní a spolehlivý Tiguan má už ve své sériové podobě všechny předpoklady k tomu, aby v této zkoušce ohněm obstál se ctí..“

V pondělí 2. ledna 2017 bude odstartován již 39. ročník legendární vytrvalostní soutěže Rallye Dakar. Ve startovním poli nebude chybět ani nový Volkswagen Tiguan 2.0 TDI, který absolvuje náročnou trasu, protínající jihoamerické státy Paraguay, Argentina a Bolívie, jako doprovodné vozidlo českého závodního týmu BARTH Racing, podporovaného značkou Volkswagen. Účastníci budou očekáváni 14. ledna 2017 v cíli v argentinském Buenos Aires.

Nový Tiguan se postaví na start Rallye Dakar 2017 bez jakýchkoli speciálních úprav. Zdrojem síly je vznětový motor 2.0 TDI s výkonem 140 kW/190 koní v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion. Z prvků výbavy na přání disponuje doprovodný vůz adaptivní regulací podvozku a paketem Offroad pro jízdu v náročném terénu. Na střeše si Tiguan poveze dvě náhradní kola, která jsou pro překonávání velkých vzdáleností v náročném terénu nezbytností.

Za volantem doprovodného Tiguanu s přezdívkou Alan se budou střídat Vlasta Korec, reportér Rádia Impuls, a Miroslav Vraný, mediální manažer týmu BARTH Racing. Během necelých tří týdnů je čeká několik tisíc kilometrů v náročných podmínkách a výjimkou nebudou ani více než tisícikilometrové denní etapy. Tiguan bude muset prokázat svou spolehlivost při neustálých změnách počasí i povrchu. Pojede písečnými bouřemi s velmi jemným prachem, bude „šplhat“ do vysokých nadmořských výšek až 4300 metrů a bude vystaven extrémnímu střídání teplot od šedesátistupňového horka až po mrazivé počasí.

Přečtěte si také:  Volkswagen Caddy Dark Label je speciální designová edice. Sází na černou barvu

Tým BARTH Racing se vydal s Tiguanem do Jižní Ameriky již koncem listopadu, hned po jeho představení fanouškům, partnerům a sponzorům týmu na Dakar party. Z Pardubic vedla cesta do francouzského přístavu Le Havre. Po technické přejímce zamířil Tiguan lodí do Buenos Aires, kde se vylodí 27. prosince. Hned poté bude následovat první zatěžkávací zkouška v podobě více než 1500km jízdy do místa startu Rallye Dakar 2017 v Asunciónu, hlavním městě Paraguaye.

Pardubický závodní tým BARTH Racing vznikl v roce 2014 jako divize společnosti Autocentrum BARTH a.s., prodejce osobních i užitkových vozů Volkswagen. Tým BARTH Racing se poprvé zúčastnil Rallye Dakar v roce 2015 a v lednu 2017 se postaví na start legendární soutěže již potřetí.

V nadcházející Rallye Dakar 2017 bude mít BARTH Racing hned čtyři želízka v ohni. Se čtyřkolkou bude o úspěch bojovat pětinásobný vítěz Rallye Dakar Josef Macháček a po jeho boku zažije ve stejné kategorii dakarskou premiéru Zdeněk Tůma. V kategorii motocyklů nastoupí zkušený jezdec David Pabiška společně s Rudolfem Lhotským.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek