Vzpomínáte si na koncept Volkswagen Golf R400, který značka z Wolfsburgu představila před čtyřmi lety? Tehdy to byl pouze koncept, ale nyní to vypadá, že se na Nürburgringu prohání jeho sériová verze. A pod kapotou má pětiválec z Audi!

V případě konceptu R400 šlo ještě o předchozí Volkswagen Golf, ale auto, které se prohání na okruhu Nürburgring, je aktuální verze. A nejen koncovky výfuku typické pro pětiválcové Audi RS 3 nebo TT RS, ale i zvuk jasně napovídají, že má pod kapotou pětiválec.

Technické údaje neznáme, Volkswagen o této verzi Golfu zatím nemluví. Naopak neustále odhaluje své plány týkající se elektromobility. Vypadá to navíc, že se tento pětiválec rozšíří i do dalších modelů. Podle výfuků to vypadá na Volkswagen Tiguan R či nové Audi RS Q3.

Pokud by se pod kapotu Golfu dostal pětiválcový motor 2.5 TFSI z Audi, který v modelech Audi RS 3 a TT RS dosahuje výkonu 294 kW/400 koní a točivý moment 480 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne RS 3 za 4,1 sekundy a TT RS za 3,7 sekundy. Vzhledem k velmi podobné technice by tento výkonný Golf mohl zrychlit z klidu na stovku kolem čtyř sekund.