volkswagen_taigo

Volkswagen Taigo už je u prodejců. Stylový malý crossover startuje na 484 900 Kč

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Volkswagen -  8. 12. 2021


Do showroomů značky Volkswagen přijíždí zcela nový model Taigo, který se vyznačuje klesající linií střechy ve stylu kupé a vyšší polohou sedadel. Jeho moderní charakter je patrný nejen z elegantních tvarů karoserie, ale také z široké nabídky inteligentních a komfortních asistenčních systémů. Na přání lze výbavu malého vozu rozšířit o černě lakovanou střechu, velké panoramatické posuvné střešní okno nebo vyspělé technologie, mezi něž patří IQ.DRIVE Travel Assist s funkcí částečně automatizované jízdy.

Základní cena nového modelu Taigo (s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW/95 koní a s pětistupňovou přímo řazenou převodovkou) je 484 900 Kč.

Volkswagen rozšiřuje svou nabídku v segmentu malých vozů, v němž byl dosud zastoupen modely Polo a T-Cross. Nový model Taigo zaujme elegancí a dynamikou díky nevšedně tvarované karoserii s atraktivními proporcemi a velkými koly o průměru až 18 palců. Při pohledu zvenku padne do oka také souvislý světelný pruh na zádi, který propojuje zadní LED svítilny. Vůz může být navíc vybaven světlomety IQ.LIGHT LED Matrix včetně světelné lišty na masce chladiče (dodávají se sériově pro výbavovou linii Style), které poskytují ještě více komfortu, zvyšují úroveň bezpečnosti a dodávají přídi ostřejší rysy.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz CLA kupé a CLA Shooting Brake: modernizovaný bestseller představuje ceny pro český trh

Dominantou interiéru je sériově dodávaný Digital Cockpit spolu s novou generací informačních a zábavních systémů (MIB). Obě jednotky jsou horizontálně uspořádané a tvoří jeden digitální celek umístěný vysoko v jedné rovině. Digital Cockpit ohromí barevným displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou více než 20 cm. Řidič má díky němu na očích všechny důležité informace. Na přání si mohou zákazníci objednat Digital Cockpit Pro s možností velkého počtu individuálních konfigurací.

volkswagen_taigo-zadek

Tři varianty pohonu a čtyři výbavové linie

Taigo se dodává výhradně s pohonem předních kol ve třech různých výkonových stupních (motory 1.0 TSI s výkonem 70 kW/95 koní nebo 81 kW/110 koní, resp. 1.5 TSI s výkonem 110 kW/150 koní) a se třemi výbavovými liniemi „Life“, „Style“ a „R-Line“.

Ve výbavové linii „Life“ je sériově zahrnut multifunkční volant, asistent s funkcí nouzového brzdění „Front Assist“, asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, LED světlomety a App Connect. Systém App Connect umožňuje komfortní ovládání vybraných aplikací a obsahů z chytrého telefonu přímo na displeji vozidla. Tato verze může být poháněna jednotkou TSI o výkonu 70kW a 5stupňovou přímo řazenou převodovkou nebo výkonnější 81kW jednotkou s 6stupňovou manuální nebo 7stupňovou automatickou převodovkou.

Přečtěte si také:  Volkswagen Poznań slaví 30 let: Od obyčejného montážního závodu k motoru polské ekonomiky

Expresivně se prezentuje výbavová linie „Style“, která nabízí ještě širší možnosti. Její rozsáhlá sériová výbava zahrnuje například bezdrátový App Connect včetně App Connect Wireless pro Apple CarPlay a Android Auto, parkovací senzory, zpětnou kameru, automatickou 2zónovou klimatizaci, infotainment Ready2Discover a asistent pro semiautonomní jízdu Travel Assist. Světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix včetně LED světly pro denní svícení jsou rovněž součástí sériové výbavy. Taigo „Style“ se na přání dodává také s jednotkou TSI 1,5 litru, výkonem 110 kW/150 koní a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou (DSG).

Pro všechny zákazníky, kteří upřednostňují sportovní celkový dojem, je správnou volbou výbavová linie „R-Line“, která je definována dolů protaženým předním nárazníkem „R-Line“, difuzorem na zádi, leskle černými sportovními kontrastními prvky a většími koly (o průměru až 18 palců). Interiér je sériově vybaven černým čalouněním stropu v typickém stylu modelů „R“. Stejně jako Taigo „Style“ disponuje i výbavová linie „R-Line“ sériově dodávanými parkovacími senzory, zpětnou kamerou, automatickou 2zónovou klimatizací a infotainmentem Ready2Discover, ty jsou ale navíc doplněny o volbu profilu jízdy a designový paket Roof Pack, tedy černé lakování střechy a krytů vnějších zpětných zrcátek a zatmavená okna.

volkswagen_taigo-interier

Taigo navíc nabízí zákazníkům rozmanité možnosti pro individualizaci. Osm barev karoserie, z toho dva odstíny nemetalické, pět metalických a jeden lak s perleťovým efektem „Deep Black“, lze na přání kombinovat s pro linii Style s již zmíněným černým designovým paketem Roof pack nebo pokud byste chtěli linii R-Line ještě v brutálnějším provedeníí, tak Black Style paketem, který obsahuje 18“ kola z lehké slitiny Misano v černém provedení a další černé dekorativní prvky.

Přečtěte si také:  Ceny ojetin meziročně lehce vzrostly, jejich stáří naopak mírně pokleslo

Pro všechny linie lze objednávat panoramatické posuvné a výklopné střešní okno, které se pne nad téměř celým interiérem. Za příplatek se v závislosti na výbavové linii dodávají další designové pakety nebo tažné zařízení – praktičnost pro každodenní provoz je tak zaručena.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *