Volkswagen Touareg EDITION 20

Volkswagen slaví 20 let modelu Touareg. Připravil si pro zákazníky speciální edici EDITION 20

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Volkswagen -  28. 5. 2022


Volkswagen slaví 20 let modelu Touareg speciální edicí Touareg EDITION 20, která doplní modelovou řadu tohoto SUV od poloviny června 2022. Exkluzivní výbava jubilejní edice – mimo jiné s výrazným vnějším designem a elegantním interiérem čalouněným kůží – je mimořádně rozsáhlá.

Od uvedení na trh v roce 2002 se terénní vůz vyšší třídy vyvinul v opravdu úspěšný model. Touareg s inovativními technologiemi zaznamenal dodnes na celém světě více než jeden milion prodaných vozů. Speciální edici lze již objednávat, ceny začínají od 2 479 900 (za verzi V6 TSI s výkonem 250 kW/340 koní).

Přečtěte si také:  1+1 zdarma: Německý koncern nabízí akci na servisní prohlídky pro starší vozy

Volkswagen se před 20 lety odvážil vstoupit do nového segmentu se stylovým modelem Touareg. Prémiové SUV značky Volkswagen se od té doby na trzích etablovalo jako úspěšný model. Dodnes bylo prodáno více jeden milion exemplářů – v segmentu C-SUV je to pozoruhodný počet. Na přání dodávané moderní prvky výbavy, jakými jsou Travel Assist nebo panel přístrojové desky Innovision Cockpit s 15“ displejem informačního a zábavního systému (sériová výbava speciální edice Touareg EDITION 20), zajišťují ještě vyšší úroveň komfortu a nejlepší možnou konektivitu. Technologicky náročné inovace v konstrukci podvozku, jakým je vzduchové odpružení Air & Steering s funkcí řízení zadní nápravy (sériová výbava speciální edice Touareg EDITION 20), zvyšují dynamiku a Touareg se díky nim ovládá výrazně snadněji, než by většina řidičů očekávala na základě jeho vnějších rozměrů. Součástí edice jsou také vrcholné IQ.LIGHT LED Matrix světlomety s funkcí Dynamic Light Assist. Komfortní přístup do zavazadlového prostoru pak zajistí praktická funkce Easy Open and Close.

Exteriér s exkluzivními designovými prvky. Mezi mimořádné znaky nové speciální edice patří zcela nový lak v odstínu „modrá Melo“ a leštěná 20“ kola „Bogota“ dodávaná pouze pro tento jubilejní model. Výrazný vnější design je doplněn tmavě tónovanými skly bočních a zadních oken, zadními LED svítilnami s kryty v odstínu červená Cherry a plaketou EDITION 20 na B sloupku karosérie. Lemy podběhů kol a difuzor jsou navíc lakovány leskle černou barvou v designu Glossy Black.

Test Volkswagen Touareg R eHybrid (2022)

Sériově dodávané čalounění kůží Savona a detaily EDITION 20. Exkluzivita modelu Touareg EDITION 20 pokračuje také ve velmi moderním interiéru. Při nastupování uvítají řidiče a spolujezdce vpředu osvětlené prahové lišty s nápisem EDITION 20. Vyhřívána a klimatizovaná sedadla čalouněná velmi kvalitní černou kůží (typ „Savona“) s výrazným kosočtvercovým prošíváním a kontrastními švy ve světle béžovém odstínu „Ceramique“ umocňují celkový dojem mimořádně vytříbeného stylu. Sportovní charakter je zvýrazněn červenými ozdobnými prvky. Dokonale sladěné dvojité prošívání v odstínech „Ceramique/Red“ se nachází na přístrojové desce, volantu a vnitřních výplních dveří. Kůží obšitá páka voliče automatické převodovky je navíc opatřena nápisem EDITION 20.

Dvě varianty motorů se suverénními výkony. Nový Volkswagen Touareg EDITION 20 je nabízen se dvěma variantami pohonu:

  • 3.0 V6 TSI s výkonem 250 kW/340 koní a točivým momentem 450 Nm
  • 3.0 V6 TDI s výkonem 210 kW/286 koní a točivým momentem 600 Nm

Hnací síla u obou pohonů je přenášena na vozovku prostřednictvím osmistupňové převodovky Tiptronic a pohonu všech kol 4MOTION. Díky tomu je možné za vůz připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny.

Dvacet let technických inovací a rekordů. Touareg při své premiéře v roce 2002 překvapil motorem V10 TDI se zdvihovým objemem 5,0 litru, který poskytoval v tehdejší době pozoruhodnou hnací sílu s maximálním točivým momentem 750 Nm. Oddělením Volkswagen Motorsport nasazovaný „Race Touareg“ dominoval Rallye Dakar třikrát v řadě, v letech 2009 až 2011. Poté následovaly různé maratonské světové rekordy, například 23 000 kilometrů ujetých na síti silnic Panamericana za necelých dvanáct dnů. V roce 2006 odtáhl Touareg z hangáru dopravní letadlo Boeing 747 o hmotnosti 155 tun, a připsal si tak další světový rekord.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Passat Variant se představí ještě o prázdninách. Automobilka prozrazuje další detaily

V roce 2005 v Kalifornii zvítězil Touareg „Stanley“, jeden z prvních opravdu inteligentních vozů v historii automobilu, v soutěži „Grand Challenge“ vyhlašované americkou agenturou DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) pro autonomní vozidla, při níž do cíle dojely pouze čtyři vozy z 23 startujících vozidel. V současnosti profitují zákazníci značky Volkswagen z mnohaletých zkušeností s vývojem high-tech systémů, mezi něž patří například Travel Assist nebo na přání dodávaná funkce zaparkování vozu pomocí dálkového ovládání.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *