Porsche Cayenne GTS | 2024

Volkswagen šetří. Jeho zaměstnanci už nedostanou jako služební auta Porsche

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Volkswagen, Bild - Foto: Porsche - 2. 7. 2024


Víte, jaké auto je úplně nejlepší ze všech? To služební. To moc dobře ví i manažeři z Volkswagenu, kteří až donedávna měli možnost si na služební cesty objednat některý z modelů Porsche. Tomu je ale konec, koncern Volkswagen i samotný Volkswagen prý musí šetřit.

Nové pravidlo se dotkne asi 200 vysoce postavených manažerů a vybraných zaměstnanců, kteří doposud mohli služeb vozů Porsche běžně využívat. Nutno říct, že se hodně mluví o tom, že dotyční se k autům nechovali zrovna dobře, řada z nich byla po odevzdání zralá na kompletní servis. I tato jistá forma neúcty k firemnímu zboží vedla vedení koncernu Volkswagen, aby zakročilo. Tiskový mluvčí koncernu řekl pro magazín Bild, že jde hlavně o optimalizaci nákladů. Zákaz by měl ušetřit i miliony eur ročně. Jediní, kdo mohou nadále počítat s vozy stuttgartské značky, jsou ti nejvýše postavení přímo v Porsche. Tam by ani nedávalo smysl, aby jezdili čímkoliv jiným. Nebo si snad umíte představit některého z manažerů Porsche, jak do práce jedou třeba Volkswagenem Passat? Nic proti němu, samozřejmě…

Jak se ale dalo čekat, některým zaměstnancům Volkswagenu toto rozhodnutí není moc po chuti. Podle Bildu se dokonce několik z nich rozhodlo proti novému nařízení bojovat u pracovního soudu v Braunschweigu. Další zaměstnanci proti rozhodnutí velmi hlasitě protestují. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jestli Volkswagen povolí a vyhrají zaměstnanci, nebo si koncern bude stát za svým. Tak nějak tipujeme tu druhou možnost.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru