Volkswagen je pro své zákazníky oporou, na kterou se mohou spolehnout. V tomto duchu se nese také aktuální akční kampaň Volkswagen Service Zima 2016, která zahrnuje výhodné nabídky profesionálních servisních služeb, kvalitních dílů a praktického příslušenství pro majitele zánovních i starších osobních a užitkových vozů Volkswagen.

Mráz a sníh může motoristy zaskočit již v podzimních měsících nejen na horách, ale i v nížinách. Proto je neradno s přípravou vozidla na náročný provoz v nejchladnějším ročním období otálet. Majitelé osobních i užitkových vozů Volkswagen, kteří využívají zákaznické služby autorizovaných servisů Volkswagen, mají o starost méně díky speciální servisní nabídce s názvem Volkswagen Service Zima 2016 s celou řadou atraktivních zvýhodnění.

Sázka na kvalitu a profesionalitu autorizovaných servisů Volkswagen se vyplácí nejen majitelům zánovních vozů (do 4 let stáří), ale také motoristům, kteří usedají za volant starších vozů (5 a více let). Zimní servisní nabídka pro osobní a užitkové vozy Volkswagen je totiž vzhledem k odlišným požadavkům obou skupin zákazníků i časové hodnotě jejich vozidel rozdělena na dvě části, přičemž hlavní rozdíl spočívá především v odlišných cenových hladinách sortimentu doporučovaných Originálních, výměnných a Economy dílů Volkswagen. Řada dílů Economy je v porovnání s originálními díly v průměru o 25 % levnější.

Nedílnou součástí zimní servisní kampaně Volkswagen Service pro osobní i užitkové vozy Volkswagen jsou služby Volkswagen Pneuservis, sahající od uskladnění přes montáž, čištění a ochranu pneumatik až po jejich ekologickou likvidaci. V oblasti pneuservisu mají zákazníci navíc na výběr rozsáhlý sortiment Originálního příslušenství Volkswagen, který zahrnuje mimo jiné komplety originálních kol Volkswagen a kvalitních zimních pneumatik, vyvinutých speciálně pro příslušné modely Volkswagen, vhodné sněhové řetězy do nejnáročnějších zimních podmínek, pojistné šrouby kol s ochrannými krytkami a ochranné obaly pro uložení kompletních kol s praktickou kapsou na šrouby.

Při zakoupení alespoň jedné nové pneumatiky u autorizovaného prodejního a servisního partnera Volkswagen získá zákazník bezplatnou Volkswagen PneuGaranci. Záruka na poškození pneumatiky a výrobní vady platí po dobu tří let (limitem je hloubka dezénu 5 mm) a vztahuje se na neopravitelná poškození vzniklá při běžném provozu, včetně najetí na obrubník. Při výměně poškozené pneumatiky u autorizovaného partnera Volkswagen v České republice získá zákazník až 70% slevu z ceny nové pneumatiky.

Přečtěte si také:  Přemýšlíte o koupi ojetého kombíku? Máme pro vás tipy na ojetiny do 250 tisíc korun

Společně s přezutím vozu na zimní pneumatiky doporučují odborníci z autorizovaných servisů Volkswagen provést důkladnou kontrolu technického stavu vozidla. V rámci zimní servisní prohlídky za výhodnou cenu již od 299 Kč je pečlivě zkontrolován technický stav vozu od provozních kapalin a akumulátoru přes světlomety a brzdovou soustavu až po výfukový systém, topení, klimatizaci, stěrače, ostřikovače a klínový, resp. rozvodový řemen.

volkswagen-service-zima-2016-02

Odhalí-li servisní prohlídka nedostatky v technickém stavu vozu, lze je na místě odstranit za velmi výhodných podmínek. V závislosti na stáří vozidla používají autorizované servisy Volkswagen Originální díly Volkswagen, Economy díly nebo Originální výměnné díly Volkswagen. Například výměna lamely spojky u modelů Polo a Golf stojí od 4090 Kč, vodní čerpadlo s těsněním jako výměnný díl pro modely Caddy, Golf, Jetta, Eos, Passat, Polo, Sharan, Touran a Transporter s vybranými motory vyjde na 1510 Kč.

Kromě toho jsou před zimním obdobím v nabídce za akční ceny nové bezúdržbové originální akumulátory Volkswagen s ukazatelem stavu nabití a minimální mírou samovybíjení po celou dobu životnosti. Akumulátor 61 A.h/330 A mohou majitelé osobních a užitkových vozů Volkswagen pořídit již za 3030 Kč, cena akumulátoru 72 Ah/380 A je 4070 Kč. Verze akumulátoru Economy pro vozy starší 5 let jsou k dispozici například za 2180 Kč (61 Ah/300 A), resp. 2510 Kč (72 Ah/350 A).

Všichni zákazníci, kteří si pořídí novou sadu stíracích lišt pro čelní okno, obdrží jako bonus 1 litr koncentrátu kapaliny do ostřikovačů zdarma. Výměna opotřebovaných stěračů tzv. Economy díly Volkswagen vyjde u modelu Golf VI z roku 2010 na pouhých 840 Kč, u modelu Passat z roku 2009 na 850 Kč. Kompletní ceny pro výměnu sady stíracích lišt Economy, včetně práce mechanika a DPH, pro užitkové modely Caddy (r.v. 2011) a Transporter T5 (r.v. 2010) činí 710 Kč, resp. 700 Kč.

volkswagen-service-zima-2016-03

V souladu s mottem „vidět a být viděn“ je pro bezpečnost provozu v období s krátkými dny a dlouhými nocemi velmi důležité také osvětlení vozu. Volkswagen doporučuje svým zákazníkům používat originální žárovky ve speciální verzi „Longlife“, které poslouží vynikajícím světelným výkonem v průměru více než dvakrát déle než konvenční žárovky. Pro vybrané modely značek Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy jsou k dispozici například žárovky „Longlife“ pro denní svícení (21 W) za 60 Kč nebo halogenové žárovky „Longlife“ H7-12V-55W za 370 Kč.

Přečtěte si také:  Volkswagen představuje podvozek nového elektromobilu ID.4. Je prý vyvážený a současně sportovní

Vysokou kvalitou a mimořádnou funkčností i v těch nejmenších detailech se vyznačuje Originální příslušenství Volkswagen, které usnadní a zpříjemní každodenní provoz v zimním období i výpravy do hor za zimními sporty. V zimní výbavě vozu by neměl v žádném případě chybět kanystr s kapalinou do ostřikovačů, ale v rámci výhodné zimní nabídky lze pořídit také střešní boxy na lyže a zavazadla (od 7710 Kč), střešní nosiče a příčníky (od 5540 Kč), uzamykatelné nosiče lyží a snowboardů (od 2955 Kč), ochranné pryžové rohože do interiéru (od 2240 Kč) a vany do zavazadlového prostoru (od 1004 Kč).

Originální příslušenství Volkswagen je dokonale přizpůsobeno pro vozy Volkswagen z hlediska technického řešení i estetického dojmu, jak dokládá například praktický držák tabletu (od 3110 Kč), který se upevní k opěrce hlavy předního sedadla. Při výrobě Originálního příslušenství Volkswagen® se používají kvalitní materiály a moderní postupy s důrazem na vysokou kvalitu zpracování i těch nejmenších detailů. A rozumí se samo sebou, že veškeré Originální příslušenství Volkswagen splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní standardy.

test-volkswagen-touareg-terrain-tech-30-tdi-4x4-at-p2

Volkswagen Service vychází ve všech ohledech vstříc rozmanitým potřebám svých zákazníků. To se odráží i v nabídce mnoha dalších způsobů, jak získat nejlepší servis pro osobní a užitkové vozy Volkswagen za nejvýhodnějších podmínek. Mezi nejoblíbenější patří knížka slevových poukazů Plus plán. Majitelé osobních a užitkových vozů Volkswagen ušetří s Plus plánem jak na servisních úkonech, tak i při nákupu originálních dílů a příslušenství. Další oblíbenou službou je Volkswagen STK Service. Svěří-li zákazník autorizovanému servisu Volkswagen přípravu vozu na technickou kontrolu a měření emisí, nemusí se o nic starat a jako bonus získá obě kontroly v nezávislé stanici STK zdarma.

Užitečným pomocníkem na cestách je pro řidiče osobních a užitkových vozů Volkswagen aplikace Volkswagen Service, která obsahuje rozmanité funkce, jako je Označení parkovišť, Volkswagen Assistance, Navigace a překladač, Vyhledávání servisních partnerů Volkswagen, Lexikon symbolů, „Moje auto“ s informacemi o stavu vozidla, Tipy a nejnovější nabídky služeb, originálních dílů, příslušenství a akcí.

Při návštěvě autorizovaného servisu Volkswagen se vyplatí také nahlédnutí do aktuální kolekce Volkswagen Lifestyle, která obsahuje atraktivní dárkové předměty nejen pro fanoušky značky Volkswagen. Vhodným vánočním dárkem se může stát například poznámkový blok, kravata nebo čepice v elegantním stylu GTI či plyšový medvídek.

Přečtěte si také:  Zmatky a zase jen zmatky. Vláda v pátek uzavřela servisy. V sobotu je zase pootevřela, ale jen na výdejní okénka

Nabídka Volkswagen Service Zima 2016 pro majitele osobních a užitkových vozů Volkswagen platí od 1.10.2016 do 30.12.2016.