Volkswagen Rabbit upravený pro závody do vrchu na prodej v Kanadě

Od Anina Russová | 24. 9. 2015


Když se řekne motorsport, většina z nás si vybaví hlavně formuli 1 a jiné okruhové závody včetně Nascar nebo rallye, ale motorsport je mnohem barevnější a zajímavější. Je dobré nezapomínat třeba na skvělé závody do vrchu. To je totiž jedna z nejnáročnějších disciplín, která se jezdí a zcela neprávem je podceňována. Už jen ta skvělá auta, která na závodech do vrchu můžete potkat… Jedno takové, opravdu hodně exkluzivní je na prodej na kanadské mutaci Craigslistu.

Jde o stařičký Volkswagen Rabbit z roku 1983, v Evropě je to Golf, který ovšem prošel parádní a zásadní přestavbou a je z něj sportovec tělem i duší. V inzerátu majitel hrdě tvrdí, že máme co dočinění s pořádným závodním náčiním, které se neztratí ani mezi novějšími soupeři. Karoserie dostala kromě bílé barvy také bodykit Berg Cup, který společně s pár odlehčujícími úpravami dostal výslednou hmotnost auta na 900 kg. A to je právě to kouzlo, které kombinuje muší váhu a slušný výkon. Tohohle broučka pohání přeplňovaný motor o objemu 2.1 litru 16 V, který má na kolech změřeno 305 koní. Vodou chlazenému motoru pomáhá k takové hodnotě turbodmychadlo Garrett GT3076 a nechybí technické detaily jako nové mezichladiče, 50 mm výfukové potrubí, samosvor nebo krátká závodní převodovka a spojka s lehkým setrvačníkem.

Majitel za auto chce 9 tisíc kanadských dolarů, tedy necelých 165 tisíc korun. Jen škoda, že je tak daleko. Nám se totiž moc líbí!