Volkswagen potvrdil novou generaci Phaetonu

Autor: Pavel Srp - 4. 10. 2012


Luxusní Volkswagen Paheton byl posledním dítkem bývalého nejvyššího muže Volkswagenu. Chtěl něco, co umí dělat všechno (od jízdy, přes pohodlí, až po prostor) velmi dobře, a dokáže zamotat hlavu všedm svým zaběhlým konkurentům. Předpokládaných prodejních úspěchu a čísel však ani zdaleka nedosáhl, a nepomohl tomu ani rozsáhlý facelift.

I přes to všechno bylo v Paříži potvrzeno, že kromě dalších verzí mini Up!u, se i Phaeton dočká své nové generace. Po vzoru všech nových limuzín používajících ve velké míře lehké materiály – hlavně hliník – se VW vydá stejným směrem. Volkswagen plánuje svoji novou vlajkovou loď prodávat i na zámořských amerických trzích, kde bude moci pod kapotu nainstalovat velké V8 a W12.

Technika by měla být pro nový Phaeton i novou generaci Audi A8 stejná a prý až 80% dílů by mělo být záměnných. Volkswagen tvrdí, že pro Phaeton si půjdou zákazníci, kteří chtěji opravdu luxusní limuzínu, ale nechtějí dát na odiv to, že jde o prémiovou značku – jako v případě například sesterské Audi.

I když se v roce 2006 Phaeton v Americe přestal nabízet, protože o něj nebyl zájem, měla by se nová generace začít prodávat v roce 2015 právě tam. Do zbytku světa se pak dostane později, přibližný termín není znám.

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru