Volkswagen Polar Expedition Amarok: specialita pro olympijské hry v Sochi

Autor: Anina Russová - 11. 2. 2014


Volkswagen začal poslední dobou myslet i na opravdové fanoušky aut a ne jen na ty, kteří se potřebují spolehlivě a pohodlně dostat z bodu A do bodu B. A je to dobře! Jen si vzpomeňte na Snowareg, který doprovázel posádku závodního Pola R WRC, silniční verzi Pola R WRC nebo koncept Golfu R Evo, který by se měl představit na autosalonu v Pekingu. Jeden zajímavější vůz než druhý a do téhle party se v Sochi přidává další podobná šílenost… :)

Volkswagen je hlavním partnerem právě probíhajících olympijských her v ruském Sochi, a protože je potřeba pořádně zaujmout, vybral si pro ty nejtěžší terény svůj Polar Expedition Amarok. Tahle offroadová zběsilost světlo světa spatřila již před nějakou dobou. Vyrobeny byly tři kusy čistě proto, aby se parta 9 odvážlivců pokusila stanovit rekord v nejdelší offroadové expedici. Ta se jela z Moskvy na Kamčatku. Celá cesta měla neskutečných 16 tisíc kilometrů a táhla se snad nejtěžším terénem, jaký si umíme představit. Jízda zabrala 66 dní a expedice rekord nakonec opravdu zlomila.

Proto, aby tuhle šílenou cestu Amaroky přežily, byly dále upraveny. Tím nejdůležitějším je namontování super odolného podvozku, který jde proti vlně snižování a naopak auto vyzvedl o pořádných pár centimetrů výše. To nejen kvůli světlé výšce vozu, ale také kvůli montáži speciálních offroadových pneumatik. Pod kapotou se naopak žádné velké změny neudály. Zůstal tam přeplňovaný 2,0 litrový naftový motor. Cílem nebyla rychlost, ale spolehlivost. V interiéru přibyl bezpečnostní rám a to nejlepší navigační zařízení, které je na trhu.

Celkem poskytl Volkswagen pro zimní olympijské hry v Sochi více než tři tisíce vozů. Mezi nimi jsou jak Volkswageny, tak vozy Audi i Škoda.

-AR-

 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru