volkswagen_id4_gtx-venku- (3)

Volkswagen má do budoucna odvážné plány. Prvky výbavy si zákazníci budou za poplatek jen pronajímat

Autor: Anina Russová - Zdroj: Volkswagen, Top Gear - Foto: Volkswagen - 6. 5. 2021


Pokud odhlédneme od pandemických zákazů, jistě jste si někdy v životě už půjčili na zimní dovolenou lyže nebo na letní dovolenou výbavu na potápění. Někteří si jistě čas od času půjčují třeba i auto. Do budoucna by mělo být standardem půjčování nejen aut, ale také některých jejich prvků výbavy. Takové plány má se svými zákazníky Volkswagen, který je popsal pro magazín Top Gear.

Už jsme se setkali s názorem, že vlastnictví auta bude v budoucnu něco nemyslitelného. Nejen z důvodu toho, že auta prostě budou nesmírně drahá, ale také z důvodu různých nařízení a zákazů vjezdu do měst. Upřímně doufáme, že toho se nikdy nedočkáme, ale vzhledem k tomu, jak moc v posledních letech sílí hon na automobilismus, možné je asi vše. Dalším zajímavým nápadem, o kterém se začíná hodně mluvit, je pronájem některých funkcí aut. Naposledy se o něm jako o svých plánech zmínil Volkswagen, konkrétně šéf prodeje a marketingu značky Klaus Zellmer.

Zní to složitě, ale podle Zellmera je to vlastně skvělý a jednoduše proveditelný nápad. Vypadalo by to tak, že zákazník by dostal možnost si nakonfigurovat jen část auta. Předpokládáme, že hlavně barvy karoserie či podobné estetické detaily. Ovšem technologickou část výbavy už by do konfigurátoru neměl možnost zadat.

Technologické vychytávky, jako je vyhřívání sedadel, barevné osvětlení interiéru, navigaci nebo třeba možnost propojení s telefonem by patřilo do sekce pronájmu. Zákazník by následně po obdržení auta jen online v aplikaci zaškrtal další prvky výbavy, které chce a po zaplacení pronájmu těchto vychytávek by byly aktivovány. Ve chvíli, kdy by majitel auto prodával, přestane onen pronájem platit. Nový majitel by se pak rozhodl, jestli a jaké aplikace či prvky výbavy si zase bude platit on. Auta tedy budou variabilnější, což může být výhoda při prodeji nebo pro firmy, ale zákazníky zároveň budou stát něco navíc.

Bude moc zajímavé sledovat, kam se prodej aut či jejich vlastnictví nebo spíše sdílení v budoucnu vyvine. Co si o plánu Volkswagenu myslíte? Má takové pronajímání speciálních výbav budoucnost?

Štítky: , , ,

1 názor na “Volkswagen má do budoucna odvážné plány. Prvky výbavy si zákazníci budou za poplatek jen pronajímat”

  1. …platit pronájem podsvícení budíků a možnosti používat vestavěný tablet… Tak nějak nevím, jestli tohle má být budoucnost, tak snad raději autobus.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru