7Down Volkswagen Golf se poprvé představil před rokem na tuningovém sraze u rakouského jezera Wörthersee. Tehdy jeho barvy odpovídaly prakticky nápoji 7UP, teď ale vyjíždí další kus – kombík se změněnými barvami, hlavní roli tentokrát hraje růžová.

Za tímto autem, pro jehož stavbu posloužil Volkswagen Golf R Variant sedmé generace, opět stojí 7Down, a na jeho stavbě měly největší podíl společnosti Cam Shaft, ta se postarala o polep, a PP Performance Tuning Shop, kteří dodali díly a upravili motor. Víme, že jde o verzi s převodovkou DSG, ale o technických údajích toho mnoho nevíme. Předpokládáme však, že sériový výkon 300 koní už motor mít nebude… O tom by mohl dost napovídat také nový výfuk od HG-Motorsport a nebo působivé brzdiče Porsche.

Důležitý je ale zejména vzhled, design se přizpůsobil verzi „cherry„, tedy třešňové, proto ona růžová barva. Karoserie kombíkového Golfu nedoznala výraznějších změn, úpravy se omezily zejména na výměnu podvozku za vzduchový od HP Drivetech Airride a nová, exkluzivní kola Vossen Wheels.