Volkswagen Golf R Touch: velký displej a gesta – video

Autor: Jan Karlík -   6. 1. 2015


Aktuálně probíhá v Las Vegas obří veletrh všech technických vychytávek: CES 2015. Poslední dobou se zde také aktivně prezentují automobilky, které se snaží držet krok s dotykovou dobou. Já osobně to jako úplně šťastné řešení nevidím a budu si stát za názorem, že při řízení je potřebná mechanická odezva tlačítka, ale na to jsem moc malý pán. Za chvíli bude patrně interiér složen z různého množství dotykových displejů.

Volkswagen k tomu však přistupuje zajímavě. První zvednutí obočí má za následek použitý nosič této technologie. Je jím Golf R ve své poslední generaci. Tohle obvykle bývá práce nových, neotřelých konceptů. A jako druhý kousek přichází ovládání pomocí gest. Je tu alespoň malá naděje, že některé věci nebudete muset nastavovat pomocí dotyku, který je nepřesný a odvádí pozornost od řízení.

Místo tradičních ovladačů a přístrojového štítu zde najdete výhradně displeje. Pro použití gest je potřeba jedna jediná věc, mít ruku namířenou proti středovému displeji. Více než popis, vám určitě řekne přiložené video. Ikdyž ani to nás nepřesvědčí, že ovládání během řízení bude nějaký pohádka.

Ten největší displej má 12,8″, je dotykový a nabízí vysoké rozlišení. Pod ním je další dotykový displej o velikosti osmi palců, přes který ovládáte například klimatizaci. Před řidičem pak nenajdete klasický přístrojový štít, ale další displej, který nese označení Active Information Displej a něco podobného můžete nalézt už u nového Passatu. Ten má velikost 12,3″ a měl by být intuitivní a jednoduchý na nastavení toho, co má zobrazovat.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *