Tuning dnes už rozhodně není jen o nějakých plastech, přídavných křídlech a montáži velkých kol. Dnes musíte být prostě jiní, abyste ve světě automobilový úprav vůbec mohli zaujmout. Jedni auto doslova připlácnou k zemi, jiní si hrají se svítícími polepy a jiní sázejí na výkon. Kanadský úpravce HPA Motorsports patří do té poslední skupiny a v případě tohoto Volkswagenu Golf R na to šel opravdu od podlahy.

Původní motor musel udělat místo novému. Pod kapotu se totiž nově nacpal mnohem větší agregát V6 z Passatu R36. Ten, jak jistě víte, nabízí objem 3,6 litru, ale už asi nevíte, že v HPA k motoru přidali dvě hybridní turbodmychadla, která původní tří set koňový výkon řádně pozvedla. Výsledek je totiž neskutečných 740 koní výkonu a točivý moment 877 Nm. Tyto hodnoty na všechna čtyři kola přenáší dvouspojková převodovka. Není to ale „obyčejné“ DSG, převodovka pochází z Audi TT RS a i tak musela být pořádně přepracována, aby tyto hodnoty vůbec zvládla.

Výsledná čísla jsou více než zajímavá a tohle auto by mohlo být skvělým lékem na frustrující nudné hodiny v kanceláři, ale otázkou je, kolik toho vydrží.