Svět tuningu je neuvěřitelně rozmanitý, a přestože jsme schopni řadu tuningových úprav s uznáním pochopit, tak to, co uvidíte v přiloženém videu, nechápeme. A nikdy nepochopíme. Móda ultra snížených aut už je na vrcholu hezkou řádku let. Zatímco drtivá většina milovníků snížených aut sáhne po pevném, častěji pak vzduchovém podvozku, hezkých kolech obutých do pneumatiky, která připomíná slupku od banánu, jiní k tomu přidávají absurdní negativní odklony kol. To je taková nástavba na snížená auta.

A tady se dostáváme k tomu tuningu, který nám hlava moc nebere. Tedy, ještě jsme ochotni, byť s pozvednutým obočím, pochopit lehký odklon. Ovšem to, co je zachyceno na videu, je prostě nesmysl. Majitel svůj Volkswagen Golf díky tomu ale složil na zem tak, že je auto v praktickém životě zcela nepoužitelné. O tom se ostatně sám přesvědčil, když zničil část auta o silnici, po které tahal nárazník a vše, co je v jeho výšce.

Nejhorší na tom je, že jde o Volkswagen Golf GTI, tedy vcelku schopné a celkem rychlé auto, které v automobilce vyrobili tak, aby fungovalo co možná nejlépe. A pak přijde někdo, složí to na zem, odkloní kola tak, že jede asi po centimetru pneumatiky, a myslí si, že je cool. Za takovou úpravu bychom smekli klobouk jen v tom případě, kdy by auto bylo vystavené na nějaké tuningové show, kam jej majitel nechá převézt na odtahovce. Na silnici něco takového prostě nemá co dělat. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát…

@cculturee🥴 roketbony #xyzbca #fyp #static♬ original sound – gucci.cologne