Volkswagen Crafter 4Motion na českém trhu

Autor: Pavel Srp - 11. 11. 2012


Nový Volkswagen Crafter 4Motion s pohonem všech kol Achleitner přináší na český trh zcela nová měřítka pro pracovní nasazení v extrémním terénu. S dokonalou trakcí pohonu všech kol od rakouského specialisty Achleitner se Crafter 4Motion nezalekne žádného pracovního úkolu ani daleko od civilizace.

„Máme velkou radost, že můžeme českým zákazníkům nabídnout jedinečný model, který nemá pro práci v obtížně přístupném terénu konkurenci,“ říká Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Crafter 4Motion dává svým robustním vzhledem na první pohled najevo své postavení na samém vrcholu rozsáhlé palety užitkových vozů Volkswagen s pohonem všech kol a jeho vyspělá a důkladně prověřená technika zaručuje, že svému příslibu dostojí i v těch nejnáročnějších podmínkách.“

Volkswagen Crafter 4Motion, který je vybaven sofistikovaným a robustním pohonem všech kol od společnosti Achleitner, přepraví pracovní tým, těžký náklad nebo obojí i extrémním terénem mimo dosah jakékoli infrastruktury, což dokážou ocenit zejména energetické společnosti, stavební firmy, technické pomocné závody, záchranné služby a hasičské sbory. Nyní zařadili toto výjimečné terénní užitkové vozidlo do své nabídky i čeští prodejci značky Volkswagen Užitkové vozy, kteří zajišťují prodej, servis a veškeré poprodejní služby.

Předpokladem pro extrémní průchodnost terénem je systém pohonu všech kol od firmy Achleitner s redukčním převodem (2,5:1). Trvalý pohon všech kol rozděluje hnací sílu rovnoměrně mezi obě nápravy a v obtížnějším terénu se uplatní sériově dodávané uzávěrky mezinápravového a zadního diferenciálu. Na přání lze objednat také uzávěrku pro diferenciál přední nápravy. Všechny tyto prvky – redukční převod i uzávěrky diferenciálů – aktivuje řidič tlačítky na přístrojové desce, vlevo od sloupku řízení.

Zdrojem hnací síly je výhradně jednotka 2.0 BiTDi s nejvyšším výkonem 120 kW (163 k) v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Dvoulitrový turbodiesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly dokáže již při 1800 min-1 zabrat maximálním točivým momentem 400 N.m. Díky této vynikající charakteristice je i plně vytížený Crafter s celkovou hmotností 3,5 t nebo 5,0 t schopen rozjet se a pokračovat v jízdě i v tom nejnáročnějším terénu.

Další rozsáhlé úpravy se týkají podvozku s nezávisle zavěšenými předními koly a tuhou zadní nápravou. Zesílené pružiny mají delší dráhu propružení a tužší tlumiče pracují s progresivní charakteristikou. Pro optimální výkon v terénu jsou upraveny rovněž stabilizátory. V závislosti na zvolených pneumatikách (silniční nebo na přání terénní) má Crafter 4Motion světlou výšku zvýšenou až o 280 mm.

Paket Crafter 4Motion přijde na 650 663 Kč bez DPH (780 796 Kč s DPH) a zahrnuje přestavbu Achleitner (pohon všech kol a podvozek), asistenční systém pro rozjezd do kopce, multifunkční volant a displej, elektrické rozhraní pro napojení externích přístrojů a svorkovnice na sedadle řidiče. Terénní přestavba se dodává pro všechny nabízené karosářské varianty Crafteru (skříňový vůz, kombi, podvozek s kabinou a podvozek s dvojkabinou), s výjimkou modelů Crafter 30.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru