garazove_stani

Stejně jako je stále více lidí, je stále více i aut. A to se projevuje jak na plných silnicích, tak hlavně na přecpaných parkovištích. Stačí se odpoledne projet kolem jakéhokoliv většího sídliště a zcela jistě potkáte řadu nešťastných řidičů, kteří marně hledají parkovací místo. V některých parkovacích domech nebo garážích je možné si parkovací místo koupit, ale nejde o nic levného. Co ovšem v Česku stojí pár set tisíc, může v jiných zemích stát i miliony. Dokonalým příkladem je Hongkong, kde se před nedávnem jedno parkovací místo prodalo za historicky nejvyšší sumu.

Přečtěte si také:  Parkování v garážích autům na LPG zakazují sami majitelé garáží. Rozhodně ne zákon

Právě v tomto městě je parkování opravdu velký problém, vždyť jde o jednu z nejlidnatějších metropolí na světě. Ovšem i tak je cena, za kterou se jedno z nově postavených parkovacích míst v developerském projektu s názvem The Mount Nicholson, předčila všechna očekávání. V přepočtu bylo bohatému zájemci prodáno za 10 milionů hongkongských dolarů, tedy v přepočtu necelých 27 milionů korun.

Jde o nový rekord, tedy zatím nejvyšší sumu, za kterou kdy bylo nějaké parkovací místo prodáno. Nicméně vzhledem k tomu, že bydlení v novém developerském projektu vyjde asi na 600 milionů hongkongských dolarů, je nějakých 10 milionů vlastně směšných. Navíc, další parkovací místa nebyla o moc levnější, většinou se jejich cena pohybovala kolem 8 milionů hongkongských dolarů, přičemž jeden ze zájemců koupil hned čtyři.

Přečtěte si také:  Půjčil si dodávku a vjel do nízkých garáží. Skončilo to totální destrukcí auta i vodovodního potrubí

Doposud byla rekordní sumou, za kterou se v Hongkongu prodalo parkovací místo, částka 7,6 milionu hongkongských dolarů, tedy asi 20 milionů korun. Šlo o prodej vlastně úplně obyčejného parkovacího místa v 73patrové kancelářské budově, který proběhl v roce 2019. A nejde jen o čínskou metropoli. Obdobné dražby a prodeje parkovacích míst probíhají třeba v New Yorku, kde se parkování na lukrativních místech málokdy dostane pod milion dolarů, tedy asi 21 milionů korun.