tankovani-cerpaci-stanice-palivo-subaru-brz

Víte, v kolik hodin je nejvýhodnější tankovat?

Autor: Anina Russová -  Foto: Pavel Srp - 9. 10. 2018


Doplňování pohonných hmot je nutnost, které se nevyhne žádný motorista. S cenami pohonných hmot ale nic neuděláme, ale jsme schopni vám poradit, kdy, respektive v kolik hodin je nejlepší tankovat. Německý ADAC se zaměřil na 14 000 čerpacích stanic v Německu a zjistil, který čas je na nákup pohonných hmot nejlepší.

Přečtěte si také:  Ředit naftu benzinem, aby nezamrzla? V moderních autech rozhodně ne, zničíte si motor

Čerpací stanice totiž moc dobře ví, v kolik hodin je u motoristů největší zájem o tankování a kdy naopak zájem klesá. Podle toho často o pár haléřů upravují ceny. Myslíte si, že nějakých pár haléřů nehraje žádnou roli. Mýlíte se! Studie německého autoklubu ukázala, že nejvyšší rozdíl v cenách může během jediného dne být až 8 centů, tedy více než 2 Kč. Na jedné nádrži tak můžete správně zvoleným časem tankování ušetřit až 100 Kč.

Kdy se tedy, alespoň v Německu, rozhodně nevyplatí tankovat? Časy, kterým byste se měli vyhnout, jsou hned ráno mezi 6. a 9. hodinou. Podle ADAC není také dobré tankovat mezi 12. a 14. hodinou a mezi 17. a 18. hodinou. Právě v těchto hodinách je na silnicích nejvíce aut a spolu s rostoucím počtem motoristů na silnicích roste i zájem o tankování.

Přečtěte si také:  Česká obchodní inspekce se v lednu zaměřila na kontroly pohonných hmot. Vyhověly skoro všechny vzorky

Nejlevněji pohonné hmoty v Německu naopak seženete mezi 7. a 9. hodinou večerní. Pozor si ale dejte na pozdně noční tankování mimo hlavní tahy nebo dálnice. V té době bývají na lehce zastrčených čerpacích stanicích ceny zase vyšší.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *