Před pár dny, konkrétně v pátek 3. března před desátou hodinou dopolední, se stala v Českém Krumlově dopravní nehoda. Při ní nedal řidič stříbrné Škody Fabia Combi první generace přednost červenému Peugeotu 206. Následkem toho byl Peugeot odhozen přímo před projíždějící nákladní vozidlo, jehož řidič už nemohl včas zastavit. Díky tomu, že za čelním sklem kamionu byla umístěna kamera, se můžeme detailně podívat na to, jak nehoda proběhla.

Víme, že podobnou chybu, tedy nedání přednosti, může udělat každý. Víme, že podobné věci se prostě v provozu dějí. Nevíme ale, co se honilo řidiči Fabie hlavou, když u nehody nezastavil a ani neposkytl posádce Peugeotu pomoc. Řidička i spolujezdec utrpěli zranění.

Na záznamu není moc dobře vidět registrační značka Fabie, a protože nejsme v Kriminálce Las Vegas, policie ji prostě přečíst nedokáže. Žádá proto veřejnost s pomocí identifikace vozu i řidiče či majitele. Pokud víte, čí auto je, můžete volat na čísla 974 232 250 nebo 974 232 251 nebo přímo linku tísňového volání 158.