autosporting-2017-porsche-sraz-liberec- (3)

Víkend plný veteránských nebo tuningových srazů. Vyberete si?

Autor: Anina Russová - 29. 8. 2019


O nadcházejícím víkendu končí letošní letní prázdniny, což ale neznamená, že by snad skončily automobilová setkání a srazy. Právě naopak! Ať už vyrazíte za srazem Tater nebo klasických škodovek, jistě si volné dny užijete.

50. ročník Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy

Přímo pod záštitou Moravskoslezského kraje se už od čtvrtka koná velký sraz majitelů vozů Tatra. Ve čtvrtek se účastníci sejdou, v pátek mají prohlídku Tatry Kopřivnice. V sobotu dopoledne startují z Prostřední Bečvy a kolem poledne si budete moci všechna ta krásná auta prohlédnout v parku Edvarda Beneše v Kopřivnici. Konec akce bude po páté hodině zase v Prostřední Bečvě.

Rallye Posázaví

Posázavský Klub Historických Vozidel zve na orientační soutěž Rallye Posázaví, kterou pořádá v sobotu 31.8.2019. Akce se účastní auta starší 30 let a start je v Kunicích-Vidovicích u hotelu Zámek Berchtold. Do cíle, který je u zámeckého hotelu, posádky přijedou po druhé hodině odpolední a budou zde vystaveny minimálně do 17 hodin.

Prague Car Festival

O víkendu se na výstaviště v Letňanech sjedou stovky více či méně upravených aut. Koná se zde největší výstava v ČR zaměřená na tuning a performance. Představí se jak samotní majitelé aut, tak firmy specializující se na tuning. Dle organizátora se můžete těšit na 700 unikátních automobilů z mnoha směrů motorismu a po celý víkend pro vás bude připraven bohatý doprovodný program.

V pátek a sobotu bude otevřeno od 10 do 18 hodin, v neděli pak do 16 hodin. Pro návštěvníky je připravené parkoviště hned u výstaviště. Denní parkovné je 150 Kč. Ve vzdálenosti asi 200 metrů od výstaviště se nachází také rozsáhlé záchytné parkoviště P+R, kde je cena za celodenní parkování 20 Kč. Jednodenní vstup vyjde na 250 Kč, víkendový na 350 Kč. Děti pod 120 cm mají vstup zdarma. Nad tuto výšku platí 150 Kč, stejně, jako studenti.

Sraz veteránů v Šenově u Ostravy

V Šenově budou mít v sobotu sraz historická auta. Najdete je po obědě u kostela, kam se vrátí z krátké spanilé jízdy. Akce se účastní automobily, motocykly a jízdní kola do roku výroby 1989. Vstupné je pro návštěvníky zdarma.

144. Ferdinand Porsche Festival + Beetlmania 2019

Na 200 vozů Porsche se o víkendu sjede do Vratislavic nad Nisou, do domoviny automobilového konstruktéra, profesora Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche. V sobotu všechna ta krásná auta, včetně modelů 356, 922 a dalších můžete potkat hezky pohromadě už od 10 hodiny ve sportovním areálu Vesec na okraji Liberce. Potkat je ale můžete ještě v neděli po osmé hodině ranní, kdy se účastníci přesunou do zadní části parkoviště obchodního centra Globus. Jediné modely, které na srazu neuvidíte, jsou Cayenne a Macan, které pořadatelé na akci nechtějí. Další informace zde.

Přečtěte si také:  Puma se připojila k oslavám padesátin legendárního modelu Porsche se stylovou edicí tenisek

Škoda meeting Zlín

V sobotu od 9. hodiny ranní se můžete přijet pokochat klasickými vozy Škoda. Dostaveníčko mají na fotbalovém hřišti Lukov ve Zlínském kraji. Účastnit se smějí je modely do roku výroby 1994. Vstupné je pro návštěvníky zdarma. Pořadatelé očekávají účast několika desítek auto, takže jistě bude na co se dívat a co obdivovat.

Závody tahačů FIA ETRC na okruhu v Mostě

Adrenalinové souboje mezi nejlepšími jezdci letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) slibuje o nadcházejícím víkendu fanouškům na mosteckém autodromu už 27. ročník prestižního podniku TOTAL Czech Truck Prix. S výjimkou pětinásobného mistra FIA ETRC, Němce Jochena Hahna, který po šestnácti odjetých závodech suverénně vévodí průběžnému pořadí a má tak skvěle nakročeno k šestému titulu, je bodový rozdíl mezi jezdci na špici velmi těsný. Na domácím okruhu se bude chtít vytáhnout zejména Adam Lacko z týmu Buggyra Racing, jemuž zatím patří bronzová příčka. Na druhého Španěla Antonia Albaceteho ztrácí osm bodů, jeden jediný bod jej dělí od čtvrtého Maďara Norberta Kisse.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek