Vienna Autoshow 2013 – fotogalerie třetí: Japonské automobilky

Autor: Pavel Srp -   11. 1. 2013


Ve Vídni samozřejmě nesměly chybět ani další neevropské automobilky. Podívejte se společně s námi, co přivezli Japonci. Na jejich stáncích příliš novinek nebylo, šlo spíše o nedávno představené modely.

Na stánku Hondy jsme mohli prohlížet například Accord Type-S nebo Hondu CR-V, na jejíž test se v nejbližších dnech u nás můžete těšit. V dnešní úsporné době by bylo chybou neukázat hybridy. Na návštěvníky čekaly CR-Z či Insight.

Popojděme o pár krůčků vedle a zastavme se u Mitsubishi. To na stánku prezentovalo nový Outlander, kterým jsme i my shodou okolností do Vídně jeli, ale i jeho hybridní verzi. Hned vedle ale jako naschvál stál rychlý a naopak nepříliš úsporný Lancer Evolution. Přiznám se, že i když Outlander není špatné auto, stejně bych sáhl po Evu… :) Prohlédnout jsme si také mohli nový malý hatchback Space Star nebo sourozence elektromobilu Peugeot iOn, u Mitsubishi nazývaného iMiEV.

Nissan jde proti proudu, tedy až na v rohu schovaného elektromobilu LEAF. Na stánek totiž už z dálky lákal brutální Nissan Juke-R spolu s vedle stojícím Nissanem GT-R.

Velkou radost nám udělal stánek Subaru, na kterém jsme obdivovali trochu smutně vypadající Subaru STI. No, uznejte, když STÍčku chybí to ohromné zadní křídlo, není to prostě ono! Naopak k modrému BRZ nemáme jedinou výtku a hned bychom ho brali do naší víkendové garáže… :) Poprvé jsme také my i návštěvníci viděli nový Forester. Musím přiznat, že vypadá ještě o fous lépe než na fotkách a už se těšíme, až se s ním blížeji seznámíme v testu! Bílá vystavená verze byla vybavena mnoha prvky, které jsme u Subaru dosud neviděli ani u vrcholného Outbacka – namátkou elektrické víko zavazadelníku nebo audio Harmann Kardon.

No, a konečně stánek Lexusu a Toyoty. Pro opravdového milovníka aut se tloukla úsporná hybridní technologie s opravdovými sportovními auty. V jednom rohu stály vedle sebe hybridní modely obou automobilek, v tom druhém pak Toyota GT86 s tuningovým kitem od TRD (Toyota Racing Development), první z rodu, model 2000 GT a vrchol toho, co jste si ještě donedávna mohli koupit – bílý Lexus LFA!

Přečtěte si také:  Novou generaci MINI Countryman automobilka důkladně testuje i napříč Skotskou vysočinou

-PS-

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *