BMW-M5-CS-spy-foto

Video ukazuje 650koňové BMW M5 CS bez maskování ještě před jeho premiérou

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com, Motor1.com, bmwblog.com - 24. 6. 2020


Modernizované BMW M5 bylo představeno jen pár dní po běžném modelu BMW řady 5. Automobilka zatím ukázala dvě verze: M5 a M5 Competition, ale chystá se ještě výkonnější M5 CS. To ještě mělo být utajeno, ale my se na něj můžeme podívat už teď. BMW se ho totiž opět nepodařilo utajit.

Přečtěte si také:  Test BMW M5 Competition (2019)

Nové generace modelů BMW M – M3, M4, X5 M i X6 M a další – jsme si mohli prohlédnout ještě před jejich oficiálními premiérami, protože na veřejnost jejich fotky unikly dříve. Nejinak je tomu i v případě nového, ještě výkonnějšího BMW M5 CS. To si můžeme poměrně detailně prohlédnout dokonce ve videu.

Video celé auto obejde, ukáže předek – včetně motoru – ale i bok a zadek. O tom, že jde právě o BMW M5 CS není pochyb, dokazuje to detailní záběr na znak v předních blatnících.

https://www.instagram.com/p/CBpyLEyJIc9/

Oficiální informace o BMW M5 CS automobilka zatím neprozradila, ale internetové spekulace jedou na plné obrátky. Zpravidla se pak tyto informace potvrzují. Je jisté, že o pohon auta se bude starat tatáž pohonná jednotka jako u modelů M5 a M5 Competition. Pod přední kapotou tak bude dvěma turbodmychadly přeplňovaný 4,4litrový vidlicový osmiválec. Ten bude spojen s automatickou převodovkou a pohonem všech kol M xDrive s odpojitelným pohonem přední nápravy a s upraveným nastavením elektronicky řízeného zadního samosvorného diferenciálu.

Na kola by mělo putovat až 650 koní, namísto 600 koní v M5, respektive 625 koní v M5 Competition. Beze změny by neměla zůstat ani hodnota točivého momentu. Jeho maximum má poskočit ze 750 Nm na něco mezi 750 až 800 Nm. To zejména díky novému naladění řídící jednotky a zlepšenému chlazení motoru.

BMW M5 CS se dočká i pár designových změn. Z karbonu bude střešní panel, díky čemuž bude snížena nejen hmotnost, ale i těžiště. Ze stejného materiálu bude i spojler na víku kufru i další decentní doplňky karoserie. Stejně jako u obou slabších M5 mají být za příplatek karbon-keramické brzdy.

Přečtěte si také:  BMW M8 Gran Coupé a M8 Competition Gran Coupé se stejnou technikou jako M5

Německá automobilka by měla model BMW M5 CS ukázat ještě letos a očekává se, že půjde o limitovanou edici. Magazín BMWBlog.com tvrdí, že v Americe bude o 10 tisíc dolarů dražší (120 tisíc $), než M5 Competition (110 tisíc $).

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek