sebastien-ogier-toyota-yaris-wrc-parodie-video

Video paroduje přestup Ogiera do Toyoty. „WRC závoďák“ předsezónní testy nepřežije

Autor: Pavel Srp - 25. 12. 2019


Ve WRC se to v příštím roce oproti tomu letošnímu hodně promění. Některé týmy nakonec úplně skončí, ty ostatní budou mít výrazně pozměněné sestavy. Nejvíce se to asi projeví v Toyotě, kam přistoupili úplně noví jezdci. A právě jednomu z nich, šestinásobnému mistrovi světa, je věnováno přiložené video. Jde o povedenou parodii.

Jeden z nejúspěšnějších týmů ve WRC Citroën Racing po odchodu svého nejlepšího jezdce v závodech končí

Video ukazuje na začátku stařičký Citroën, tedy auto s nímž jezdili letos Sébastien Ogier a jeho spolujezdec Julien Ingrassia. Auto se v garáži promění na Toyotu Yaris WRC, s níž budou jezdit v příštím roce. A design se povedl, opravdový závodní speciál napodobuje poměrně věrně.

Video pokračuje jízdou, v popisu videa se píše, že jde o testy před Rallye Monte Carlo 2020. Video má šťávu, „Ogier“ s autem jezdí hodně rychle a stejně jako v opravdovém WRC, jezdí hodně smykem. Auto ale ostré tempo úplně nezvládá, takže přibližně v polovině videa „umře“. Po jednom ze skoků následuje drsný dopad, po němž vyletí oba přední airbagy, navíc je tu i spousta dalších šrámů.

A to je konec, ale druhá půlka videa ukáže, jak se závodní speciál stavěl. A to jsou tři minuty, které rozhodně stojí za zhlédnutí! Základem totiž nebyl původní Citroën AX, ale kvůli vysokým nákladům ani Toyota Yaris. „Závoďák“ je postaven na Hyundai Getz.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru