semafor

Větší auto, vyšší pokuty. Německý soud rozhodl, že majitel SUV zaplatí za projetí červené víc peněz

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoblog.com, Jalopnik.com - Foto: Pavel Srp - 10. 7. 2022


SUV jsou nejoblíbenější automobilovou kategorií. Její řidiči a majitelé si je kupují hlavně proto, že sedí výš a mají pocit bezpečí. Ovšem pokud budete řídit SUV a spácháte dopravní přestupek, můžete dostat vyšší pokutu. Tento precedens nedávno potvrdil německý soud.

Šlo o případ německého řidiče SUV, který projel semafor na červenou. Výsledkem toho byla nakonec pokuta celkem 350 €, přičemž základ byl 200 € a dalších 150 € přidal soud za to, že řídil SUV. O jaké SUV šlo, se bohužel zdroje nezmiňují, uvádějí pouze, že jde o vůz značky BMW.

Přečtěte si také:  Špatně zaparkovaná auta, která překáží tramvajím, často způsobí kolaps. Pokuty jsou ale směšně nízké

SUV leží v žaludku některým skupinám obyvatel, které tvrdí, že kvůli své velikosti a výšce z nich není dobře vidět, takže jsou – zejména ve městech – pro své okolí nebezpečná. S touto teorií se právě ztotožnil i soud ve Frankfurtu nad Mohanem. Ten 3. června letošního roku vynesl rozsudek, který zvýšil standardní 200€ pokutu, která se za takový přestupek běžně uděluje, na 350 €, a přidal měsíční zákaz řízení.

K čemu slouží kamery na semaforech. Průjezdy na červenou hlídá jen hrstka z nich

Přestupek řidič spáchal 5. listopadu 2021 ve Frankfurtu nad Mohanem. Do semafory řízené křižovatky vjel už v době, kdy na semaforu 1,1 sekundy svítilo červené světlo. Nebylo to první řidičovo podobné porušení dopravních předpisů, i proto byl soud tak přísný. Proti rozhodnutí soudu má řidič ještě možnost se odvolat.

Přečtěte si také:  Lamborghini hlásí velký úspěch. Za čtyři roky prodalo 20 000 kusů modelu Urus

Rozsudek také zmiňuje, že „SUV se liší od běžných motorových vozidel svou konstrukcí. Mají i zvýšenou světlou výšku a vzhled vychází z terénního vozu. Díky designu krabice a vyšším konstrukčním prvkům přední části představují tato vozidla pro ostatní účastníky silničního provozu v případě nehody větší riziko“.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek