Replik různých aut jsme vám ukazovali nespočet. Dostala nás třeba replika DeLoreanu DMC-12 nebo Volkswagenu Golf  W12. I u nás už se sem tam dá na nějakou tu repliku narazit. Naposledy to byla třeba zmenšená replika Porsche 911, Lamborghini Murcielago, Ferrari F40 nebo závodní škodovky. Ale teď jsme narazili na opravdovou lahůdku. A to jak, co se výsledku, tak i samotného provedení týče.

Jde o repliku závodní klasiky osmdesátých let nesoucí hrdé jméno Lancia 037 s válečným polepem Martini. Před pár měsíci jsme vám tuhle zběsilou italku ukazovali na videu, které nám stavělo chlupy na rukou. 🙂 Ale je jasné, že holt ne každý si může takovou legendu dovolit. Pak musí na řadu přijít co možná nejšikovnější ruce a spousta a spousta stovek i tisíc hodin práce. Výsledkem ale může být stejná paráda, jaká je teď v Itálii na prodej. Za 31 tisíc Euro si tak můžete pořídit plně homologovaný vůz. Okna jsou z polykarbonátu a většina karoserie z lehkého a pevného karbonu nebo laminátu. Ale už podle fotek je jasné, že o žádnou patlaninu opravdu nejde. Jen škoda, že pod zadní kapotou se ukrývá pouze atmosférický dvoulitr, který produkuje 131 koní.

Jasně, tohle opravdu není originální Lancia 037, ale dotyčný, který má její stavbu na starosti, by zasloužil odměnu. Je to jedna z těch opravdu zdařilejších staveb, kterou by si netrénované oko mohlo velice rychle splést s originálem.