Už žádné rekordy na Nürburgringu! Ano, čtete správně… To, co bylo poslední dobu pro většinu automobilek, ale především pro automobilové fanoušky modla, bylo zakázáno.

Před nějakou dobou se během vytrvalostního závodu VLN odehrála tragická nehoda, při které řidič se svým Nissanem GT-R Nismo GT3 vylétl přes svodidla v úseku horizontu Flugplatz a během tohoto incidentu zemřel jeden z diváků. To mělo nejdříve za následek nesmyslné omezení rychlosti na určitých úsecích (na rovince Döttinger Höhe smí automobily maximálně 250 km/h. Na tuto rovinku navazuje zatáčka Antoniusbüche, kde mohou závodní vozy jezdit maximálně 200 km/h, stejně tak i v pasážích Flugplatz a Schwedenkreuz) a teď, po zhruba 3 měsících omezení další… Minimálně do konce roku 2015 je zakázáno pořádat pokusy o rychlostní rekordy.

To vše platí prozatím do konce tohoto roku. Do té doby se bude management okruhu zabývat otázkou, jestli  bude okruh přestavěn, nebo se omezí vjezd na trať některým závodním vozům. Zajímavé je to, že zákaz přišel ve chvíli, kdy se právě švédská automobilka Koenigsegg chystala zajet rekordní kolo se svým rekordním modelem One:1. My budeme doufat, že se tato situace brzy vyřeší a v příštím roce budeme zase s očekávám sledovat boje mezi automobilkami. Protože pro nás, jako potencionální kupce, je přeci zajímavé a důležité mít takové měřítko v podobě náročného okruhu, který vozy prověří pomocí téměř 200 zataček.

Nürburgring Koenigsegg