Asi netřeba nijak debatovat o tom, že Volkswagen Touareg je velké a prostorné auto. To ale neznamená, že je možné do něj naložit víc lidí, než povoluje jeho konstrukce a vyrazit na cestu. Jenomže přesně to zkusila parta dělníků, která ale přes policejní hlídku do práce nedojela.

Toto SUV je z výroby stavěno pro pětici cestujících. Přesto, jak vidno, se do auta vejde lidí mnohem víc. Jen se takový výlet logicky nesetká s nadšením policejní hlídky. Ta v tomto konkrétním případu auto nejprve nezastavila proto, že by v něm jelo moc lidí. Na první pohled si všimla toho, že nejen, že v autě nikdo nemá roušku, ale posádka na zadních sedadlech ani pásy.

Přečtěte si také:  Jezdili jsme s doprovodným autem z Rallye Dakar 2020. Je to úplně sériový Volkswagen Touareg

Ze zadních sedadel nakonec při kontrole vystoupili čtyři muži a další dva byli objeveni v kufru. Kromě chybějících roušek a pásů bude část cestujících muset řešit také to, že neměli oprávnění překročit okres. Řidiče navíc čeká správní řízení týkající se toho, že převážel více osob, než směl.

Policie z Jihomoravského kraje, kde se případ stal, pak upozornila, že v posledním týdnu otáčí při kontrolách stále více vozidel. Jen za úterý 16.3. přes hranici pozemku nepustili 135 aut, přičemž o týden později to byla asi polovina. Řidiči, ale i jejich posádka, musí mít zákonný důvod k překročení hranice okresu a musí u sebe mít čestné prohlášení. Ke stažení je na stránkách Ministerstva vnitra.