Ferrari F40

Ve Švýcarsku havarovalo Ferrari F40. Řidič o svodidla urazil celou přední část auta [video]

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com, motor1.com - 25. 6. 2022


Ferrari F40 je autem, které má dnes obrovskou hodnotu, takže bývá zpravidla bezpečně zaparkované někde v garáži. Jsou ale i majitelé, kteří i s takovým autem jezdí. A z toho mohou vzejít problémy, jako například před pár dny ve Švýcarsku, kde právě jedno Ferrari F40 skončilo ve svodidlech.

Vše se odehrálo během závodu do vrchu Kerenzerbergrennen u Mollis ve Švýcarsku. Jde o bývalé samostatné městečko, které je však nyní součástí obce Glarus Nord. Na tyto závody dorazilo i několik majitelu Ferrari, právě včetně epického F40.

Ferrari F40 je supersportem, který spíše mimochodem dostal registrační značky a může na silnici. Jde o surový sporťák bez jakékoliv zbytečné výbavy, který dokáže jet až 201 mil za hodinu (324 km/h). Jeho zadní kola pohání twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem 2,9 litru, jehož výkon je 352 kW/478 koní a točivý moment vrcholí 577 Nm.

A právě to může být problém, protože tu nejsou žádné jízdní asistenty, chybí samozřejmě stabilizační systém, kontrola trakce, ale i ABS. Jet tak s tímhle autem rychle rozhodně vyžaduje velké řidičské zkušenosti, cit pro auto, pevné ruce, ale také koule ze železa.

Ty sice řidič auta měl, ale protože jde pořád o čistě mechanické auto, je potřeba jej ovládat bezchybně. A to se, minimálně podle videí, tak úplně nestalo. Je těžké soudit, co přesně za nehodou stálo, ale podle průjezdu auta, který je ve videu níže od času 0:25, to vypadá buď na špatný meziplyn při podřazení, kdy se po uvolnění spojkového pedálu kousla zadní kola, anebo naopak prostě a jednoduše moc plynu při výjezdu ze zatáčky.

V každém případě průjezd auta skončil přetáčivým smykem, při kterém Ferrari F40 nabouralo svou přední části do svodidel. Výsledkem jsou docela značné škody, protože kompletní přední část na autě po nehodě už není. Naštěstí vpředu není motor, takže by mohl zůstat neponičený. I tak bude oprava náročná a hlavně velmi nákladná…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru