Sdružení pražských taxikářů potvrdilo, že už ve středu 15. 11. budou řidiči taxislužby v Praze znovu protestovat proti společnosti Uber. Jak už sdružení dříve informovalo, taxikáři, kteří se chtějí do protestu zapojit, mají přijet na pražský Strahov ve středu v 5 hodin ráno. Tady dostanou další přesné instrukce ohledně protestní jízdy.

Zatím není jasné, jak bude protest probíhat, jak bude velký a ani, kde konkrétně bude. Jak ale dříve rozčílení taxikáři informovali, v plánu je blokáda ulic i pomalé popojíždění v kolonách, které si vyzkoušeli při poslední protestní jízdě, jež proběhla před několika týdny u pražského letiště.

Ačkoliv jsme přesvědčeni o tom, že takové chování taxikářů je nepřípustné a policie by v jakékoliv verzi měla tvrdě zakročit, celé to má ještě jeden, lehce neuvěřitelný dovětek. Taxikáři se totiž předem omluvili všem těm, které jakkoliv omezí nebo zdrží. A co takhle se na protesty vykašlat, nechat běžné smrtelníky, kteří se jen v týdnu potřebují dostat do práce a vyřešit to celé třeba právní cestou? Jako lidé? 

Všem, kteří se shodou okolností ocitnou uprostřed tohoto hloupého protestu přejeme pevné nervy. Budou asi potřeba…