Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi je v těchto dnech naplněno skvosty. Kromě hliněného modelu konceptu VisionS, jehož koncept právě zažívá premiéru na ženevském autosalonu, mohou návštěvníci zhlédnout exponáty výstavy aerodynamiky, ale také starší koncepty VisionC či VisionD, které je v aktuální stálé expozici.

Tím pro mnohé nejzajímavějším, co je možné v prostorách muzea Škoda vidět, je hliněný model konceptu nového sedmimístného SUV z dílny automobilky Škoda. Produkční automobil bude představen na podzim na autosalonu v Paříži a do prodeje by se měl dostat začátkem roku 2017. Spekuluje se o tom, že dostane jméno Kodiaq, zástupci automobilky to však zatím ještě oficiálně nepotvrdili. Hliněný model bude v muzeu vystaven do neděle 13. března

Druhým bodem, kvůli kterému byste měli v tuto chvíli do Škoda Muzea vyrazit, jsou dva vozy reprezentující výstavu „Proti větru“. Díky tomu jsou v muzeu vystaveny vozy ŠKODA 130 RS A5 a ŠKODA Dynamic, Typ 935. Výstava „Aerodynamika“ je návštěvníkům ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi přístupná do 8. května 2016, denně od 9:00 do 17:00 hodin. Návštěvu ŠKODA Muzea lze navíc spojit s prohlídkou výrobního závodu.

S výstavou aerodynamiky vystavila automobilka dva veterány, ale také jeden z nedávných konceptů, jenž před lety nastínil nastupující designový jazyk automobilky Škoda. Z konceptu VisionC vznikl dnešní Superb a je vidět, že z původního konceptu si toho vzal poměrně hodně. Zvenku se měnily prakticky jen detaily. Však se podívejte sami.