Zaparkovat auto na ulici může být velký risk. Kromě zlodějů a nehod se majitel zaparkovaného auta může potýkat i s vandaly. Jeden takový před nedávnem řádil v Ostravě a servítky si rozhodně nebral.
Mladého muže, který si frustraci a naštvání vybíjel na zaparkovaných autech si v sobotu krátce po půl osmé ráno všiml náhodný kolemjdoucí, který zavolal městské strážníky. Ti 20letého muže u SEATu, který schytal nemálo ran, sice nenašli, ale věděli, jakým směrem se vydat. Velmi rychle jej našli a ačkoliv zapíral, svědek, který strážníky zavolal, jej poznal. Následně strážníci zjistili, že několik kopanců schytala také další dvě auta. Vše si nakonec převzala státní policie k dořešení.
Pomůže havarijní nebo připojištění
Něco takového se může stát každému, kdo parkuje na ulici. Ti, kteří parkují ve velkých městech, by proto měli zvážit buď havarijní pojištění nebo speciální připojištění proti vandalismu. Pomůže totiž hlavně v případech, kdy vandala při činu nikdo nechytí.
Ať už víte, kdo auto poškodil nebo ne, je lepší k němu zavolat policii. Pokud budete mít štěstí a pachatel bude nalezen, je možné škodu vymáhat po něm. U vandalismu je to ale věcí náhody, takže buď budete vše platit z vlastní kapsy nebo právě z pojištění. Protokol od policie by mohla požadovat pojišťovna. Pokud si ale nejste jisti, zda je policie k poničenému autu potřeba, třeba v případě jen lehce poškrábaných dveří, zavolejte na infolinku pojišťovny, kde vám poradí.
Vše si důkladně nafoťte. A to včetně místa, kde auto stálo. Fotografie a protokol od policie následně pošlete do pojišťovny. Počítejte ovšem s tím, že vyplacená částka bude snížena o spoluúčast. Její výši najdete uvedenou v pojišťovací smlouvě.