tovarna-valladolid-renault

V továrně v Renaultu zaměstnanci ukradli díly za více než 14 milionů korun

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Periodismo del Motor - Foto: - 15. 3. 2023


Krádeže jsou dnes bohužel stále na denním pořádku. Nejen mezi lidmi, ale třeba i v zaměstnání. Mohli by o tom vyprávět i v továrně Renaultu. Tam totiž před časem přišli na to, že zaměstnanci kradli díly. Dokázalo odcizit věci za více než 600 tisíc eur.

V posledních letech se automobilový průmysl potýká s nedostatkem dílů ve výrobě. Je to způsobeno zejména problémy v dodavatelském řetězci, ale v případě španělské továrny Renault je to i kvůli krádežím dílů při výrobě. Podle magazínu Periodismo del Motor se továrna automobilky Renault ve městě Valladolid ve Španělsku stávala terčem perfektně promyšlených krádeží více než rok.

Přečtěte si také:  Čeho se řidiči za volantem bojí nejvíce? Průzkum ukazuje, že parkování

Do krádeží byla zapojena organizovaná skupina zaměstnanců a dalších spolupracovníků. Jeden z řidičů dodavatelské společnosti se domlouval se zástupcem jiné přepravní společnosti a s pomocí zaměstnance továrny se jim dařilo díly odvážet pryč zcela nenápadně. Odcizeny byly například tři kontejnery plné katalyzátorů či paleta se vstřikovači paliva. Vstřikovače přitom byly ukradeny už v roce 2021, ale zloděje nikdo neviděl ani na kamerách a vstřikovače dodnes se nenašly. Škoda za ukradené díly je v případě Renaultu 589 762 eur a společnosti Arcese vznikla škoda za 69 174 eur.

Na krádeže přišli zástupci jedné z transportních společností Arcese España, jejíž řidič do nich byl zapojen, a šéf bezpečnosti v Renaultu. Pachatelé byli odhaleni po kontrole kamerových záznamů. Policie zadržela výše zmíněnou trojici, ale zároveň také další tři zaměstnance továrny.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *