Škoda Karoq

V továrně škodovky se kradlo. Policie obvinila 28letého muže z odcizení součástek za 1,4 milionu korun

Od Radim Plachý | Zdroj: Policie ČR - Foto: Škoda - 2. 7. 2022


Policie obvinila 28letého muže z krádeže v továrně automobilky Škoda Auto v Kvasinách. Podle policie měl z továrny ukrást součástky k výrobě automobilů za více než 1,4 milionu korun.

„Kriminalisté v uplynulých dnech ukončili své vyšetřování a předali státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby proti obviněnému 28letému cizinci, který měl ve zmíněné společnosti, jako zaměstnanec, odcizit větší množství autosoučástek určených k výrobě vozidel tovární značky Škoda,“ informovala o případu Eliška Majerová, tisková mluvčí Policie České republiky z krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Muž kradl součástky dlouho a ve velké, protože podle policie vznikla škoda společnosti Škoda Auto ve výši více než 1,4 milionu korun. Obviněnému muži hrozí za zločin krádeže až osmiletý nepodmíněný trest. Muž je stíhaný na svobodě.

Není to zdaleka poprvé, kdy se z továrny automobilky Škoda ztrácejí součástky. Naposledy oznámila policie vyšetření podobného případu loni v květnu, tehdy 37letý zahraniční pracovník stejné továrny v Kvasinách podle policistů ukradl nejméně 600 senzorů na ochranu chodců za více než 1,8 milionu korun. V roce 2018 mělo jít dokonce o krádeže několika osobních aut Škoda Kodiaq. Stovky těchto nově vyrobených aut byly zaparkovány ve střeženém objektu v obci Hroška a právě z tohoto areálu mělo být několik kusů odcizeno.