Výbornou spoluprací s útvarem „Bezpečnost a ochrana značky“ závodu Škoda Auto a.s. Kvasiny se mohou pochlubit rychnovští policisté.

Oboustranná součinnost přinesla mnoho dobrých výsledků při odhalování a následném vyšetřování trestné činnosti v největším podniku regionu, kterou se zabývají kriminalisté z oddělení obecné i hospodářské kriminality. Objasněné případy se týkají zejména krádeží materiálů a součástek z firmy, ale i další trestné činnosti. Efektivní kooperace obou zmíněných složek ale dokáže trestné činnosti i předcházet.

Důkazem je nedávný případ, ve kterém se společným úsilím podařilo zamezit krádeži několika osobních aut Škoda Kodiaq. Stovky těchto nově vyrobených aut byly zaparkovány ve střeženém objektu v obci Hroška a právě z tohoto areálu mělo být několik kusů odcizeno. Spoluprací obou jmenovaných složek v průběhu měsíce září a následnými opatřeními se krádežím podařilo zamezit. Škoda, která by odcizením těchto aut vznikla, byla odhadnuta na nejméně dva a půl milionu korun.

Případ policisté doposud neuzavřeli, a proto žádné další bližší informace k němu nelze v současné době poskytnout.