Spolupráce Škody Auto a policie přináší své výsledky

Od Tisková zpráva | Zdroj: - Foto: - 8. 11. 2018


Výbornou spoluprací s útvarem „Bezpečnost a ochrana značky“ závodu Škoda Auto a.s. Kvasiny se mohou pochlubit rychnovští policisté.

Oboustranná součinnost přinesla mnoho dobrých výsledků při odhalování a následném vyšetřování trestné činnosti v největším podniku regionu, kterou se zabývají kriminalisté z oddělení obecné i hospodářské kriminality. Objasněné případy se týkají zejména krádeží materiálů a součástek z firmy, ale i další trestné činnosti. Efektivní kooperace obou zmíněných složek ale dokáže trestné činnosti i předcházet.

Přečtěte si také:  Šestiválcová Škoda Superb má 508 koní a na stovce je do čtyř sekund. Vypadá přitom pořád docela nenápadně

Důkazem je nedávný případ, ve kterém se společným úsilím podařilo zamezit krádeži několika osobních aut Škoda Kodiaq. Stovky těchto nově vyrobených aut byly zaparkovány ve střeženém objektu v obci Hroška a právě z tohoto areálu mělo být několik kusů odcizeno. Spoluprací obou jmenovaných složek v průběhu měsíce září a následnými opatřeními se krádežím podařilo zamezit. Škoda, která by odcizením těchto aut vznikla, byla odhadnuta na nejméně dva a půl milionu korun.

Případ policisté doposud neuzavřeli, a proto žádné další bližší informace k němu nelze v současné době poskytnout.