To si tak zastavíte se svým novým luxusním a vážně výkonným sedanem Mercedes-AMG E 63 S na semaforech na červené, když tu se kolem vás náhle začnou objevovat závodní auta, formule, dragstery, ale i starší Lamborghini. Taková je realita mercedesu v nové reklamě.

Zajímá mě, jestli se tato reklama bude moci vysílat v televizí a nebo i jinde. Obávám se, že například ve Velké Británii nikoliv, protože zcela jistě „podněcuje k pouličnímu závodění“. A Britové jsou k podobným reklamám hodně přísní. Ale odolejte tomu, abyste všem na semaforech – tedy vlastně na takové „startovní čáře“… – ukázali, co se skrývá pod vaší kapotou. Navíc když je tam vážně exkluzivní strojovna v podobě twin-turbo vidlicového osmiválce s objemem čtyř litrů s výkonem 450 kW/612 koní (= 612 PS, 603 HP), s 850 Nm točivého momentu a se zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Mimochodem svoje kvality a rychlost Mercedes-AMG E 63 S – i když ve verzi kombi – potvrdil před nedávnem, když se stal nejrychlejším kombíkem na okruhu Nürburgring.