V pražském obchodním centru Arkády Pankrác začala výstava vozů Mercedes-Benz

Autor: Pavel Srp - 1. 2. 2018


V pražském obchodním domě Arkády Pankrác dnes začala výstava vozů Mercedes-Benz, která návštěvníkům ukáže 22 modelů značky Mercedes-Benz od těch nejstarších až po ty nejnovější. Výstava odstartovala dnes a potrvá až do neděle 25. února

V prostorách obchodního centra navazuje výstava vozů Mercedes-Benz na již dříve prezentované výstavy vozů Porsche, Jaguar a Maserati. V rámci výstavy „V zajetí Mercedes-Benz“ je však počet vystavených automobilů rekordní, ačkoliv původně bylo plánováno vozů dokonce 23. Ten poslední, model GLE byl však na plánovaný podstavec moc velký a těžký, a tak se vymýšlí náhradní řešení. Drtivou většinu veteránů dodal pro výstavu Ladislav Samohýl, jehož veteránská sbírka čítá více než 300 kusů historických vozidel od roku 1902 do současnosti.

K vidění jsou modely jako Mercedes-Benz 500K Roadster, tedy vůz, kterým jezdili prominentní nacisté – zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava Reinhard Heydrich a říšský ministr kultury a sportu Adolf Hünhlein. Vůz je navíc jedním ze tří vozidel první série provedení 500K Roadster a je velice ceněným exponátem. Vystaven bude také Mercedes-Benz 500 Nürburg, který sloužil jako rezervní automobil prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka. Ještě před 2. světovou válkou ve stejném typu vozu jezdil také Adolf Hitler.

Mezi historické exponáty se zajímavou legendou patří také Mercedes-Benz 170 V. V obchodním centru Arkády Pankrác bude vystaven renovovaný exemplář, který je širší veřejnosti známý hlavně díky účinkování v oblíbeném seriálu Četnické humoresky. V expozici ale nechybí ani další zajímavé kousky z historie Mercedes-Benz, jako je například Benz Patent Motorwagen, první automobil na světě poháněný spalovacím motorem. Carl Benz na tuto „tříkolku“ získal patent v roce 1886. Nebo další veterán Benz Parsifal z roku 1902, první „nekočárovitý“ vůz. Automobilové fanoušky jistě nadchne také zásadní průřez evoluční řadou Mercedes-Benz třídy SL.

V rámci výstavy je plánován i víkendový doprovodný program. V sobotu 10. února od 14 do 18 hodin se uskuteční projížďky pro veřejnost v modelu Benz Patent Motorwagen. Při jízdě bude zájemce doprovázet Bertha Benz, první řidička automobilu v historii a zároveň manželka Karla Benze. Návštěvníci se budou moct se slavným veteránem i se slavnou ženou vyfotit a rovnou si odnést vytištěnou fotografii. Skutečná Bertha Benz podnikla v roce 1888 s Benzovou tříkolkou cestu dlouhou 106 kilometrů a stala se prvním člověkem, který uskutečnil dálkovou jízdu automobilem. Během víkendu 17. a 18. února zájemci o jízdu ve vybraných modelech Mercedes-Benz usednou za volant přímo před obchodním domem, a to vždy od 13 do 17 hodin. Během posledního víkendu výstavy pak mohou návštěvníci soutěžit o zapůjčení vozu Mercedes-Benz na týden, prohlídku německé továrny a další zajímavé ceny. Podmínkou registrace do soutěže bude nákup v OC Arkády Pankrác v hodnotě vyšší než 300 korun.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek