V Praze někdo zapálil Lamborghini Huracán STO. Hasiči už jej nezachránili

Autor: Radim Plachý - Zdroj: idnes.cz, Hasiči Praha, instagram.com - Foto: Hasiči Praha - 29. 9. 2022


V noci na dnešek zasahovali u dealerství luxusních vozů na Praze 9 hasiči. Byli sem přivoláni k požáru osobního vozu. Z toho se nakonec vyklubalo exkluzivní Lamborghini Huracán STO.

„Dnes po půlnoci jsme zasahovali ve Vysočanech u požáru vozidla Lamborghini. Plameny jsme uhasili jedním proudem vody,“ prozradili pražští hasiči na twitteru a pokračovali: „Požár zničil prakticky celý automobil, příčina požáru je v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů. Škodu odhadl majitel na 11 mil. korun.“

Přečtěte si také:  Kvůli řidičům, kteří neudělali záchranářskou uličku, se hasiči nedostali k nehodě

Případ je zatím v šetření, na místě byli přítomní i policisté, kteří se sem vrátili ještě dnes ráno. „Poté, co byl požár uhašen, jsme situaci zadokumentovali,“ popsal pro iDNES.cz policejní mluvčí Jan Rybanský. Na instagramu se ovšem objevil i příspěvek, který ukazuje, že mohlo jít o úmyslné zapálení. V tom je vidět, že plameny nejprve šlehají kolem auta. „Zatím nemůžeme vyloučit cizí zavinění,“ uvedl dále pro iDNES.cz Rybanský.

Šlo o exkluzivní edici Lamborghini Huracán STO, což je prakticky závodní auto, které jen tak mimochodem dostalo registrační značky. O jeho pohon se stará atmosférický 5,2litrový vidlicový desetiválec s výkonem 470 kW/640 koní a točivým momentem 565 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za tři sekundy, na dvoustovce je za 9 sekund a maximální rychlost je 310 km/h.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “V Praze někdo zapálil Lamborghini Huracán STO. Hasiči už jej nezachránili”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek