Doprava, především ta městská, se v posledních letech hodně změnila. Je rychlejší, zběsilejší, nepřehlednější a pro řidiče náročnější než kdy dřív. Dle počtu nehod se dá snadno určit, jaká místa jsou ve městech pro řidiče nejnebezpečnější. Nepřekvapí, že v drtivé většině jsou to velké křižovatky.

Na všechna ta nebezpečná místa se zaměřil Portál nehod, který zmapoval křižovatky a silnice, kde se ve městech nejvíce bourá a kde by tedy měli řidiči dbát zvýšené opatrnosti. Všechna zanesl do interaktivní mapy, najdete ji zde, která zobrazuje přehled rizikových míst podle počtu nehod za posledních 24 měsíců. Řidiči si tak mohou najít lokality, kde pravidelně projíždí a dát si na ně větší pozor.

Přečtěte si také:  Každá desátá oběť dopravní nehody v Česku umírá při nehodě ovlivněné alkoholem. Nejčastěji jezdí pod vlivem mladí

Rizikové úseky pak lze filtrovat podle příčin, například vinou riskantního předjíždění nebo vysoké rychlosti. Při projíždění těmito místy by každý řidič měl být obzvlášť opatrný. Na interaktivní mapě rizikových míst se dají nalézt i místa s největší škodou při nehodách nebo s největším množstvím vážných zranění (těžké zranění, smrt). Znalostí rizikových míst a větší opatrností, pokud jimi projíždíte, přispějete k větší bezpečnosti na silnicích.

nebezepecne krizovatky v ČR
Zdroj: Portál nehod

„Informace na Portálu nehod průběžně aktualizujeme, tak aby nejen řidiči měli čerstvé informace. Věříme, že když budou řidiči vědět, kde se nejvíce bourá, kde dochází k nejfatálnějším nehodám, kde vznikají největší škody, budou na těchto úsecích opatrnější. Tím pádem budou české silnice pro nás všechny bezpečnější,“ říká Jan Chalas, ze společnosti DataFriends, která je autorem a provozovatelem Portálu nehod. „Kromě toho, že se dozvíte, kde se nejvíc bourá, zjistíte i nejčastější příčiny nehod včetně výše škod nebo závažnosti zranění. Přehledná mapa nabízí také seznam TOP 10 nejrizikovějších míst po jednotlivých krajích či okresech. Dohledat si zde můžete i konkrétní místo nehod na mapě,“ dodává Jan Chalas.

Přidat komentář