Masarykovo nábřeží - ilustrační obrázek Zdroj: wikimedia.org

Plánujete-li v pátek či sobotu výlet autem do centra Prahy, raději si to rozmyslete. Bude totiž probíhat smuteční loučení s Karlem Gottem, což s sebou ponese celou řadu dopravních omezení. Na akci se chystá více než čtvrt milionu lidí a je potřeba počítat s velkými potížemi hlavně v dopravě, včetně té městské.

Všechna plánovaná opatření jsou rozdělena do dvou částí. První z nich, a to smuteční rozloučení určené pro veřejnost v Paláci Žofín na Slovanském ostrově, započne čtvrteční půlnoci. V okolí Paláce Žofín dojde z důvodu zajištění bezpečnosti již od čtvrteční půlnoci do páteční půlnoci k dopravnímu omezení. Řidiči musí počítat s kompletním uzavřením Masarykova nábřeží, tedy od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu. Pro vozidla jedoucí od Janáčkova nábřeží přes Jiráskův most bude platit zákaz odbočení doleva.

V souvislosti se samotným smutečním rozloučením dojde taktéž od půlnoci k částečnému omezení provozu na mostě Legií. Konkrétně zde bude uzavřen jeden jízdní pruh ve směru od Smíchova k Národnímu divadlu, kde řidiči budou moci po mostě obousměrně projíždět zúženými jízdními pruhy v jednom směru zasahujícími do tramvajového pásu.

Karel Gott fandí Škodě Superb. Obsadil ji i do svého nového klipu

Z důvodu zajištění bezpečnosti všech občanů, kteří se zúčastní smutečního rozloučení, dojde za pomoci přenosného technického hrazení k ohraničení vstupu k paláci Žofín. Technické hrazení bude umístěno od paláce Žofín přes most Legií až po Janáčkovo nábřeží. Vstup pro veřejnost ke smutečnímu místu je umožněn pouze na konci ohrazeného prostoru, tedy od Janáčkova nábřeží.

Z tohoto důvodu policie žádá veřejnost, aby na místo rozloučení přijížděla ze směru od Smíchova. V případě účasti mimopražských občanů žádáme, aby pro parkování vozidel použili záchytná parkoviště na okraji Prahy a pro další přesun do centra využili především městskou hromadnou dopravu. Pro nejrychlejší přesun policie doporučuje využití metra s výstupem ve stanici Anděl a následně přesun tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd.

Druhá část bezpečnostního opatření je směřována k sobotnímu smutečnímu neveřejnému rozloučení v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. V této souvislosti dojde v sobotu ke kompletnímu omezení dopravy na Hradčanském náměstí a k částečnému omezení vstupu veřejnosti na třetí nádvoří Pražského hradu.

Přečtěte si také:  Jak bude policie měřit bezpečnou vzdálenost a proč je správní řízení dražší než pokuta na místě? Vysvětluje to ministerstvo dopravy

Jednotlivá bezpečnostní opatření budou v případě potřeby upravena dle aktuální situace a dění na místě. Jelikož lze jen těžko v  současné chvíli určit přesné počty účastníků smutečních akcí, nelze v případě zajištění bezpečnosti vyloučit možné rozšíření dopravních omezení či jiných opatření.

Jaká auta prošla rukama Karlu Gottovi? Vlastnil Opel, ale i Porsche