Co si budeme povídat, každý z nás někdy, byť nevědomky, vstoupil na přechod pro chodce na červenou. Většina z nás má své hlavy neustále zabořené do mobilů nebo jsme prostě jen přepracovaní, a tak se není čemu divit, že prostě občas nedáváme pozor. Jenomže takové jedno zapomenutí může mít fatální následky, které si právě takových chováním zapříčiníme navíc zcela sami. A právě na to má upozorňovat zajímavá bezpečnostní kampaň, kterou spustili v Paříži.

Ta má za cíl ukázat těm chodcům, kteří chodí na červenou, jaké následky jejich počínání může mít. O vše se stará jeden chytrý billboard, který byl rozmístěn na několika přechodech pro chodce po celé Paříži.

V něm jsou namontovány dvě kamery a reproduktor. Jedna kamera reaguje na případného chodce, který vstoupí na přechod na červenou. Pokud to udělá, pustí z reproduktoru zvuk natvrdo brzdícího auta. Následnou reakci vyděšených lidí pak snímá druhá kamera. Pořízenou fotografii promítne na billboard s informací, že dotyčný byl právě svým počínáním jen krůček od možné smrti.

Ano, je to trošku drsné, ale podle nás skvěle účinné! Celkem bychom něco podobného uvítali i u nás!