Poprvé za dobu existence kalendáře LIQUI MOLY se automobil na focení vybíral v internetovém konkurzu. O místo v tomto nejoblíbenějším reklamním materiálu specialisty na oleje a aditiva soutěžili hrdí majitelé 330 čtyřkolových krasavců. Do kalendáře byl nakonec vybrán DeLorean DMC-12 Rudolfa Polzera – kultovní vůz, který měl slavného předchozího majitele.

Vítězný automobil, který byl fotografován do kalendáře LIQUI MOLY na rok 2019, patřil hollywoodské hvězdě Sammymu Davisovi juniorovi. Kdysi do firmy DeLorean investoval a jezdil právě tímto vozem. Po jeho smrti v roce 1990 získal vůz první evropský majitel, jenž pocházel z Nizozemska. Právě tam se před šesti lety vydal Rudolf Polzer z jihoněmeckého Riedlingenu, aby si pořídil DeLorean s manuálním řazením. Ale vůz s manuálem tehdy ještě nebyl dokončený, a tak mu prodejce nabídl auto po slavném umělci. A byla to skvělá koupě.

Stejně jako Sammy Davis junior měl DeLorean svou hollywoodskou kariéru: V letech 1985, 1989 a 1990 se stal upravený model DMC-12 strojem času ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a od těch dob je symbolem snu o cestování v čase.

Rudolf Polzer se díky svému DeLoreanu nedostal do jiné doby, ale do jiného světa. Soutěžil s ním ve velkém konkurzu firmy LIQUI MOLY o zařazení do kalendáře na rok 2019 a uspěl u poroty mezi dalšími 330 konkurenty. Oba se s dalšími vozy překypujícími výkonem a krásnými modelkami setkali na focení, které probíhalo v kontejnerovém překladišti v Mnichově-Riemu. Den plný záře fotoblesků Rudolf Polzer zhodnotil takto: „Za tento zážitek mockrát děkuji. Bylo to skvělé a jsem hrozně rád, že si jako osobní vzpomínku na dnešek odnáším pár speciálních fotek, na kterých jsem se svým autem. Díky celému týmu, modelkám a fotografům – všichni byli úžasní. Měl jsem pocit, jako by Sammy Davis junior byl u toho.“

Dalšími místy vybranými za kulisy bylo patrové parkoviště ve Fröttmaningu, betonárna Katzenberger a autosalon Geiger Cars, známý prodejce amerických vozů. I když půjde o první kalendář, ve kterém jsou pouze oblečené modelky, určitě se čekání na kalendář LIQUI MOLY 2019 vyplatí. Zákazníci a fanoušci musí mít trpělivost do podzimu – ledaže by nalezli nebo vynalezli stroj času…